Robert Lewandowski religia
screen youtube.com/ Onet Rano
Autor Łukasz Kowalski - 29 Listopada 2020

Na jaw wyszła prawda o religii Roberta Lewandowskiego. Zadziwiające, wiele osób będzie zaskoczonych, mocne stanowisko

Robert Lewandowski jest obecnie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Napastnika reprezentacji Polski podziwiają kibice na całym świecie. Wśród jego fanów są także dzieci, które noszą koszulki z jego nazwiskiem, chcą go naśladować i osiągnąć tyle, co Polak. Lewandowski od lat stara się dawać dobry przykład, szczególnie swoim najmłodszym fanom. Kapitan naszej kadry otwarcie mówi o swojej wierze i wartościach, którymi się kieruje.

Robert Lewandowski obecnie jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Polak przez lata zbudował sobie niesamowicie silną w świecie futbolu. Szczyty kariery osiąga w Bayernie Monachium, z którym zdobywa kolejne trofea.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Anna Lewandowska wyprężyła ciało przed tysiącami Polaków. Gorące zdjęcie, ciężko oderwać wzrok (FOTO)Czytaj dalej

Robert Lewandowski szczerze o swojej wierze

Kapitan reprezentacji Polski stał się idolem milionów kibiców na całym świecie, w tym także dzieci. Robert Lewandowski zdaje sobie sprawę z tego, że fani śledzą jego każdy krok, dlatego stara się dawać naj najlepszy przykład, szczególnie tym najmłodszym fanom.

Napastnik Bayernu Monachium w wielu wywiadach otwarcie mówił o swojej religijności i przywiązaniu do wartości, które wyniósł z domu. Lewandowski, podobnie jak ponad 90% Polaków deklaruje, że jest katolikiem. Piłkarz nie wstydzi się swojej wiary.

Kilka lat temu jedne z największych gwiazd Polskiego sportu wzięły udział w akcji "Nie wstydzę się Jezusa". Wśród ambasadorów akcji znaleźli się m.in.: Jakub Błaszczykowski, Agnieszka Radwańska i właśnie Lewandowski.

- Jestem katolikiem i nie wstydzę się Jezusa ani swojej, wiary, bo wiem, że Pan Bóg na pewno cały czas nade mną czuwa - powiedział Lewandowski.

- We współczesnym świecie wszystko idzie bardzo szybko, nieraz zapominamy o naszych wartościach i o tym, co tak naprawdę jest dla nas najważniejsze. Dlatego też ta wiara pomaga mi na boisku, ale też i poza nim, aby być po prostu dobrym człowiekiem i popełniać jak najmniej błędów - dodał kapitan reprezentacji Polski.

Mało kto wie, kim jest tata Igi Świątek. Kiedyś był gwiazdą, osiągał wielkie sukcesyMało kto wie, kim jest tata Igi Świątek. Kiedyś był gwiazdą, osiągał wielkie sukcesyCzytaj dalej

Lewandowski otwarcie o swojej religii

Kilka lat temu polski napastnik udzielił wywiadu dla niemieckiego pisma przeznaczonego dla dzieci i młodzieży "Dein Spiegel". W rozmowie z niemieckim magazynem zaznaczył, że swoje sukcesy zawdzięcza "rozmowom z Bogiem".

Polski piłkarz wyznał, że bardzo trudno przeżywał swój początek w Borussii Dortmund. Lewandowski zaraz po transferze do Niemiec nie mógł liczyć na regularną grę i dopiero budował swoją pozycję w światowym futbolu.

Lewandowski wyznał, że w tamtym momencie bardzo mu pomogły regularne wizyty w kościele, który znajdował się niedaleko jego domu. - Mogłem się tam pozbyć wszystkich swoich zmartwień i obaw - wyznał.

Polski napastnik dał świadectwo swojej wiary zaraz po wygranym finale Ligi Mistrzów w sierpniu tego roku. Lewandowski zaraz po triumfie zadedykował swojej najbliższej rodzinie, a także zmarłemu ojcu. - Na pewno gdzieś cały czas na mnie patrzy i wierzy we mnie - powiedział kapitan reprezentacji Polski.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News