Robert Lewandowski
YouTube BT Sport
Autor - 30 Września 2020

Robert Lewandowski może trafić do więzienia? Ekspert nie ma wątpliwości

Robert Lewandowski w ostatnim czasie ma spore problemy pozaboiskowe. Niemieckie media donoszą, że Polak miał dopuścić się oszustw finansowych, w tym unikania płacenia podatków. Eksperci nie mają wątpliwości, że jeśli okaże się to prawdą, reprezentant Polski może mieć ogromne kłopoty.

Robert Lewandowski w ostatnim czasie żył jak w bajce. Polak sięgnął sportowo po najwyższe laury i mógł z dobrym nastawieniem rozpoczynać kolejny sezon w barwach Bayernu Monachium. Niestety, ostatnio jego spokój zakłócają kolejne oskarżenia dotyczące jego działalności pozaboiskowej. Jeśli okaże się, że Polak faktycznie działał niezgodnie z prawem, może ponieść bardzo poważne konsekwencje.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Niestety, na oszczędności Polaków pada coraz dłuższy cień zagrożenia. Złe wiadomości dla oszczędzających
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Wielki wybuch podczas French Open. Kibice we Francji zamarli ze strachuWielki wybuch podczas French Open. Kibice we Francji zamarli ze strachuCzytaj dalej

Robert Lewandowski może trafić do więzienia?

Pierwsze problemy pojawiły się, gdy były agent polskiego napastnika, Cezary Kucharski, pozwał firmę "Lewego" RL Managment i zażądał odszkodowania w wysokości 39 mln złotych. Później zaś gazeta "Der Spiegel" ujawniła, że Polak mógł dopuścić się oszust finansowych, z czego najpoważniejszym oskarżeniem zdaje się być to dotyczące antydatowania jednej z umów.

W wyniku takiego działania Robert Lewandowski miał uniknąć płacenia wysokich podatków w Niemczech. W tym kraju takie łamanie przepisów jest niezwykle surowo karane, o czym przekonał się już m.in. Uli Hoeness, jeden z działaczy, który stworzył potęgę obecnego Bayernu Monachium. Eksperci zauważają też, że z podobnymi problemami mierzyli się również Leo Messi i Cristiano Ronaldo.

Polskie media podały sensacyjną, nieoficjalną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumyPolskie media podały sensacyjną, nieoficjalną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumyCzytaj dalej

Eksperci wypowiadają się na temat "Lewego"

W gazecie "Der Spiegel" pojawił się wywiad z Rafaelem Valleną, ekspertem od prawa podatkowego. - Uważam tę sprawę za bardzo poważną. Jeśli by sie potwierdziła, to Lewandowskiego umieściłoby to w tej samej kategorii unikania płacenia podatków, co Cristiano Ronaldo oraz Lionela Messiego - stwierdza Vallena.

Jednakże Ronaldo czy Messi uniknęli kary więzienia za swoje oszustwa. Inaczej sprawa ma się z Ulim Hoenessem, który mimo bycia niezwykle znaną i szanowaną postacią, musiał odsiedzieć wyrok za malwersacje podatkowe.

- [...] Ewentualne niepłacenie podatków to są poważne zarzuty, szczególnie w Niemczech. Mówi się, że tu możesz zakopać w ogródku teściową i dostaniesz za to dwa lata więzienia w zawieszeniu na trzy lata, a jeśli nie płacisz podatków, to od razu siedzisz i to na trzy lata, jak kiedyś Uli Hoeness - zauważył w rozmowie z Interią Artur Wichniarek, były piłkarz a obecnie ekspert telewizyjny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Trzęsienie ziemi w Blizzard. Firma przełożyła najważniejszą premierę roku
  3. Polacy żegnają się z Ligą Europejską. Nie zagrają w tym roku w europejskich pucharach, Kristianstad okazało się zbyt mocne
  4. Adam Małysz pokazał się z żoną. To niewiarygodne, jak się zmieniła, aż trudno rozpoznać (FOTO)
  5. Nowe obostrzenia wpłyną na życie kibiców piłkarskich. Nie będą mogli oglądać meczów do końca
  6. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News