Złota Piłka
flickr.com/John Seb Barber/creativecommons.org/licenses/by/2.0/
Autor Aleksy Kiełbasa - 31 Sierpnia 2020

Lewandowski zdobyłby Złotą Piłkę? Wiemy jak głosowaliby dziennikarze kapituły

Robert Lewandowski według wielu ekspertów i kibiców powinien w tym roku otrzymać Złotą Piłkę, która nie zostanie przyznana, przynajmniej na ten moment. Dlatego redakcja sport.pl postanowiła przepytać 26 dziennikarzy kapituły, która głosują w plebiscycie. Jak wypadł w nich tegoroczny zwycięzca Ligi Mistrzów i król strzelców tych rozgrywek?

Decyzją organizatora plebiscytu na najlepszego piłkarza roku, czyli France Football, w tym roku Złota Piłka nie zostanie przyznana. Niestety niewiele wskazuje na to, że sytuacja może się zmienić. Polskim kibicom tym trudniej pogodzić się z takim stanem rzeczy, bowiem bezapelacyjnie, Robert Lewandowski był wielkim faworytem w tym roku. Taka szansa być może już nigdy się nie powtórzy. Dziennikarze sport.pl postanowili sprawdzić, jak w tym roku głosowaliby dziennikarze, będący członkami kapituły konkursu. Wyniki były powalające, ale rzecz jasna nie obyło się bez spektakularnych wyborów.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. 30 nauczycieli na kwarantannie. Poważny problem w jednym z województw
 2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
 3. Zwołują w Polsce sztaby kryzysowe. Będzie ich 6

Robert Lewandowski bezkonkurencyjny

Jak się okazuje, Robert Lewandowski był bezapelacyjnym faworytem dziennikarzy. Aż 23 z 26 postawiło na 1 miejscu polskiego napastnika. Z tego grona „wyłamali” się tylko przedstawiciele Kosowa, Kamerunu i Bermudów. Bajram Shala z Kosowa wybrał Joshuę Kimmicha, Emmanuel Gustave Samnick z Kamerunu postawił na Manuela Neuera i na dodatek w swojej trójce nie umieścił nawet Lewego, natomiast Earl Basden za najlepszego zawodnika roku uznał... Trenta Alexandra-Arnolda. Jak widać, niektóre z tych wyborów są wręcz sensacyjne.

Poważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty PolsatuPoważne oskarżenia wobec Mateusza Borka. Dziennikarz odpiera zarzuty PolsatuCzytaj dalej

Wspaniały sezon Polaka

Wybór dziennikarzy nie mógł być inny. Robert Lewandowski w tym sezonie zdobył Ligę Mistrzów, mistrzostwo i Puchar Niemiec. Ponadto został królem strzelców zarówno w LM jak i Bundeslidze. To był wyśmienity rok polskiego napastnika i trudno nie zgodzić się tym, że to właśnie Lewemu należałaby się Złota Piłka. Byłby on rzecz jasna pierwszym polskim piłkarzem, który wygrałby francuski plebiscyt.

Źródło: sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

     1. Policjant złapał ją za kółkiem w Brzezinach. Pomimo 3,5 promili we krwi miała jedną prośbę
     2. Górnicy znów grożą strajkiem. Czy to koniec przywilejów dla pracowników kopalni?
     3. Anna Lewandowska zdradziła tajemnicę swojego związku z Robertem. Jej słowa powinny zapaść każdemu w pamięć
     4. Pilne informacje w sprawie zdrowia gwiazdora. Miał zmierzyć się z Polakiem, ma koronawirusa. Władze mogły zrobić tylko jedno
     5. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
     6. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News