Roland Garros Iga Świątek
MARTIN BUREAU/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 10 Października 2020

Iga Świątek poruszyła nas do granic. Tuż po finale Rolanda Garrosa zrobiła coś pięknego, łzy same cisną się do oczu

Roland Garros ma nową królową. Została nią Iga Świątek, która w finale nie dała żadnych szans Amerykance Sofii Kenin i ograła ją w dwóch setach 6:4, 6:1. Po swoim historycznym sukcesie Polka nie kryła emocji. Zaraz po zakończeniu meczu wzruszyła kibiców swoim zachowaniem.

Roland Garros w tym roku przeszedł do historii Polski. Iga Świątek jako pierwsza w historii ery Open wygrała paryski turniej. W finale pokonała tegoroczną triumfatorkę Australian Open, Sefię Kenin. Polka nie dała żadnych szans rywalce i pokonała ją pewnie w dwóch setach 6:4, 6:1.

1. Tragedia obiegła Polskę. Anna Pęksa zginęła w wypadku samochodowym, jej zasługi dla sportu są bezgraniczne
  2. Jednego podatku być może nie będziesz musieć płacić. Rozszerzono listę osób uprawnionych do zwolnienia z opłaty
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Iga Świątek z historycznym tryumfem. Wygrała French Open, Polka zdominowała, nie dała rywalce żadnych szansIga Świątek z historycznym tryumfem. Wygrała French Open, Polka zdominowała, nie dała rywalce żadnych szansCzytaj dalej

Roland Garros w 2020 roku historyczny dla Polski

19-letnia Polka miała problemy tylko w połowie pierwszego seta. Jej rywalka była w stanie odrobić trzy gemy przewagi, ale Świątek wytrzymała presję i ostatecznie wygrała pierwszego seta. W drugiej partii jej rywalka nie miała nic do powiedzenia. Świątek nie straciła koncentracji nawet po interwencji medycznej u Kenin.

Po końcowym triumfie Świątek nie kryła emocji. - Na razie nie wiem co się dzieje, to wszystko mnie przerasta. Lepiej zapytać mnie jutro, jak się czuję. To co dzieje się teraz w mojej głowie to jest na razie jakieś szaleństwo - powiedziała chwilę po meczu na antenie Eurosportu.

- Gdyby ktoś powiedział dwa tygodnie temu, że wygram ten turniej stwierdziłabym, że to nielogiczne. Przed turniejem zobaczyłam, że mam fatalne losowanie i w pierwszej rundzie gram z rozstawioną przeciwniczką. Nigdy nie pomyślała bym ze tak się to skończy - dodała.

Roznegliżowana Justyna Żyła w łóżku z nowym chłopakiem. Podpis zdjęcia mówi wszystko (FOTO)Roznegliżowana Justyna Żyła w łóżku z nowym chłopakiem. Podpis zdjęcia mówi wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Wzruszające zachowanie Igi Świątek

Teraz o polskiej zawodniczce piszą na całym świecie. Media są zachwycone postawą Polskiej zawodniczki nie tylko w finale, ale w całym turnieju. Hiszpańska "Marca" zatytułowała swój tekst o Polce "Świątek, 19-letnia królowa Paryża". - Wzorowa postawa, inteligentny tenis, Świątek ma już wszystko - pisze z kolei "L'Equipe".

Świątek wzruszyła kibiców na całym świecie także swoim zachowaniem zaraz po meczu. 19-latka zaraz po triumfie pobiegła na trybuny, gdzie wyściskała swojego trenera Piotra Sierzputowskiego, swoją psycholog Darię Abramowicz. Na koniec zatonęła w uściskach taty i siostry, którzy przylecieli do Paryża specjalnie na finał.

5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)