Ronaldinho
instagram.com/ronaldinho
Autor Mateusz Wysokiński - 17 Października 2020

Ronaldinho - brazylijski magik, który zawładnął sercami kibiców na całym świecie. Pamiętacie?

Ronaldinho jest postacią, której nie trzeba przedstawiać żadnemu kibicowi piłki nożnej. Były piłkarz reprezentacji Brazylii, mistrz świata z 2002 roku i zdobywca Ligi Mistrzów UEFA z 2006 roku jest postacią, która po dziś wzbudza wielkie emocje fanów, którzy pamiętają jego legendarne występy w barwach klubu ze stolicy Katalonii. Mimo że zawodnik ma 40 lat, to nadal wzbudza wielkie zainteresowanie fanów.

Ronaldinho jest bez wątpienia jedną z największych legend współczesnego futbolu. Kontrowersyjny Brazylijczyk, który ostatnimi czasy odsiadywał karę więzienia za fałszerstwo dokumentów, jest postacią, która jeszcze 14 lat temu była na ustach całego świata. Świetna technika i umiejętności szły w parze z rozrywkowym charakterem piłkarza, który uwielbiał grać i żyć na wielkim poziomie.

Ronaldinho - wielki geniusz brazylijskiej piłki, o którym pamięta każdy

Wielka kariera Ronaldinho zaczęła się w barwach paryskiego PSG, gdzie był bez wątpienia najlepszym piłkarzem ekipy z Parc De Princes. Z racji wielkich umiejętności, dostał on powołanie na mundial w 2002 roku, gdzie stał się czołową postacią ekipy Canarinhos, która wywalczyła złoty medal światowego czempionatu. Zawodnik po udanym mundialu udał się do FC Barcelony i był to jeden z najważniejszych transferów w całym XXI wieku.

W Barcelonie piłkarz czarował techniką i umiejętnościami oraz był uważany za jednego z najlepszych piłkarzy na świecie. Oprócz mistrzostw Hiszpanii, Brazylijczyk ma na swoim koncie także zwycięstwo w Lidze Mistrzów w 2006 roku. Po latach gry dla Blaugrany, zdecydował się na przenosiny do AC Milan, gdzie jednak - mimo przebłysków geniuszu i świetnej gry - nie zabawił za długo. Powrócił do Brazylii, gdzie po latach gry i tryumfach, chociażby w Copa Libertadores, zakończył karierę. Takiego magika pamiętają wszyscy kibice na świecie, a nie brak głosów, że był lepszy nawet od Leo Messiego i Cristiano Ronaldo.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News