Ruch Chorzów
Facebook Ruch Chorzów
Autor Piotr Mika - 19 Października 2020

Kolejny skandal wokół Ruchu Chorzów? Legendarny klub oskarżany przez rywali, "są faworyzowani"

Ruch Chorzów to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Polsce, który jednak w ostatnich latach upadł bardzo nisko. Teraz Niebiescy próbują odbudować swoją dawną pozycję i od początku nowego sezonu radzą sobie bardzo dobrze. Chorzowianie prowadzą w swojej grupie III ligi, jednak rywale oskarżają ich o to, że są faworyzowani.

Ruch Chorzów w ostatnich latach przechodził bolesny upadek, który jednak nie zakończył się kompletnym bankructwem tak jak w przypadku m.in. Widzewa czy ŁKS-u Łódź. Niebiescy mając jednak ogromne problemy sportowe i finansowe osuwał się coraz niżej, aż na czwarty poziom rozgrywkowy w Polsce. Teraz jednak Ruch chce znów piąć się w górę, ale ich rywale uważają, że chorzowianie są przy tym faworyzowani m.in. przez sędziów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dostaniesz list i nie wiedząc kiedy stracisz kilka tysięcy złotych. Lepiej obejrzyj dwa razy pismo, można tego uniknąć
Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)Zmysłowa Marta Linkiewicz w samym futrze pręży się na balkonie. Patogwiazda Fame MMA zaskakuje, widoki tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Ruch Chorzów walczy o awans

W ostatnich czterech sezonach Ruch Chorzów zanotował aż trzy spadki z rzędu. W sezonie 2016/2017 14-krotny mistrz Polski spadł z Ekstraklasy, w kolejnym sezonie nie zdołał utrzymać się w I lidze, a w następnym spadł nawet z II ligi. Dopiero w rozgrywkach 2019/2020 Ruch Chorzów zatrzymał ten niebezpieczny trend i utrzymał się w III lidze, zajmując 3. miejsce w tabeli.

W obecnym sezonie Ruch Chorzów, występujący w 3. grupie III ligi, po 13. kolejkach zajmuje pierwsze miejsce w tabeli wyprzedzając o dwa punkty Ślęzę Wrocław. Co więcej, Niebiescy mają o jedno spotkanie mniej od swoich rywali. To właśnie klub z Wrocławia najgłośniej mówi o tym, że Ruch Chorzów jest faworyzowany przez władze ligi, a oni sami są przez sędziów gnębieni.

Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. Mariusz Pudzianowski publicznie zaatakował premiera polskiego rządu. "Oszczędź pan wstydu"Czytaj dalej

Śmiałe oskarżenia Ślęzy Wrocław

W ostatniej serii gier Ruch Chorzów wygrał pokonał u siebie Stal Brzeg 3:2, co pozwoliło odskoczyć im odskoczyć od Ślęzy Wrocław, która tylko zremisowała z Lechią Zielona Góra 1:1. Warto wspomnieć, że wrocławianie grali w tym spotkaniu osłabieni już od 11. minuty, gdy z boiska odesłany za dwie żółte kartki został Maciej Tomaszewski. Po tym meczu na stronie Ślęzy pojawił się artykuł, zarzucający działanie przeciwko nim.

- Po dzisiejszym meczu zastanawiamy się, czy końcowa kolejność w tabeli III ligi nie została już ustalona i czy nie możemy jednemu z zespołów pogratulować awansu. Być może się mylimy, ale po tym co wydarzyło się w ostatnich dniach, trudno, by takie myśli nie przechodziły przez głowę. No bo jak ocenić sytuację, gdy przedstawia się zwolnienia lekarskie 11. ważnych piłkarzy, a prowadzący rozgrywki związek nie zgadza się na przełożenie meczu, a wcześniej czynił tak nawet w przypadku jednego pozytywnego wyniku koronowirusa w innych drużynach, co wielu klubom grać nie przeszkadzało - czytamy na stronie Ślęzy.

- Być może komuś się nie podobało, że Ślęza zdobyła już tyle punktów i trzeba ten zespół zastopować. To co wydarzyło się w dwóch ostatnich meczach 1KS-u, tylko te nasze (być może nieuzasadnione dla innych) przypuszczenia potwierdza. Zarówno w meczu z Pniówkiem, jak i dzisiejszym z Lechią, postawa arbitrów była naszym zdaniem, delikatnie mówiąc, daleka od ideału - czytamy dalej.

Do tych oskarżeń odnieść się postanowił jeden z przedstawicieli Ruchu Chorzów - Przez Ślęzę przemawia frustracja. Nie będziemy się do tego odnosić. W naszych spotkaniach sędziowie również popełniają błędy, choćby w ostatnim sędzia uznał bramkę dla Stali strzeloną ręką - powiedział rzecznik Ruchu Tomasz Ferens, cytowany przez "Dziennik Zachodni".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stracił prawko za jazdę po pijaku. Zaskoczył egzaminatora na placu manewrowym
  2. Naukowcy alarmują o potencjalnej katastrofie. Najniebezpieczniejszy wulkan świata może wkrótce wybuchnąć
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. 14 osób nie żyje, nie mieli szans, wszystko działo się błyskawicznie. Dramatyczne wiadomości ze świata

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News