rząd
uml.lodz.pl
Autor Piotr Mika - 1 Lipca 2020

Pilne rozporządzenie rządu ws. kibiców. Świetne wiadomości dla wszystkich Polaków, fani wejdą na trybuny

Rząd Polski od 17 lipca wprowadzi kolejne rozporządzenie dotyczące uczestnictwa kibiców w wydarzeniach sportowych. Już niedługo polscy fani będą mogli uczestniczyć także w wydarzeniach odbywających się w halach sportowych, a maksymalne zapełnienie będzie wynosiło 50%. Wiemy także, co dalej ze stadionami.

Rząd postanowił poszerzyć możliwość uczestnictwa kibiców także w wydarzeniach odbywających się w halach sportowych. Dzięki rozporządzeniu, które wejdzie w życie 17 lipca, polscy kibice będą mogli zapełnić 50% miejsc na trybunach tych obiektów.

Mistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddechMistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddechCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Rząd zmniejsza kolejne obostrzenia

Jest to duży krok naprzód w kontekście "odmrażania" sportu w Polsce. Początkowo władzom udało się wznowić rozgrywki w kilku dyscyplinach m.in. piłce nożnej oraz żużlu. Od 20 czerwca natomiast rząd postanowił, że Polscy kibice mogli już brać udział w meczach odbywających sie na stadionach, przy zachowaniu reżimu saniternego i maksymalnym zapełnieniu 25%.

Podobnie ma być teraz w halach sportowych, utrzymany ma zostać reżim sanitarny, w tym np. noszenie maseczek, czy naprzemienne zajmowanie miejsc w tzw. "szachownicę". Różnica polega jednak na tym, że zapełnienie trybun takich obiektów będzie mogło wynieść nawet 50% i to największa różnica w porównaniu do poprzedniego rozporządzenia dotyczącego stadionów.

Reprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szansReprezentacja Polski rozegrała pierwszy mecz po pandemii. Prawdziwy pogrom, rywalki bez szansCzytaj dalej

W halach 50%, na stadionach wciąż 25%

Co ciekawe, rząd w rozporządzeniu w żaden sposób nie zmienia regulacji dotyczących właśnie stadionów. Wychodzi więc na to, że na zamkniętych obiektach zapełnienie trubyn będzie wynosiło maksymalnie połowę miejsc, zaś na tych otwartych jedynie 1/4.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podali termin wznowienia podróży. Bardzo przygnębiające szczegóły od ekspertów z zagranicy
  2. Za kilkanaście godzin będzie niebezpiecznie. IMGW wydało ostrzeżenia, zagrożenie nadchodzi z południa
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. WP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limit

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News