Rząd koronawirus
Pixabay/kropekk_pl
Autor Łukasz Kowalski - 17 Grudnia 2020

Nowe obostrzenia rządu wpłyną na plany Polaków. Chodzi o stoki narciarskie, doniesienia się potwierdziły

Rząd ogłosił kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Potwierdziły się doniesienia medialne ze środy. 28 grudnia zostaną zamknięte stoki narciarskie. W związku z ograniczeniem pandemii koronawirusa władze wprowadzają także narodową kwarantannę. Ma ona potrwać do 17 stycznia.

⦁ Rząd po raz kolejny w tym roku zamknął stoki narciarskie
⦁ Sprawdziły się medialne doniesienia ze środy w tej sprawie
⦁ Od 28 grudnia od 17 stycznia obowiązywać będzie narodowa kwarantanna

Rząd na czwartkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego poinformował o kolejnych obostrzeniach związanych z walką z epidemią koronawirusa. Od 28 grudnia będą zamknięte stoki narciarskie.

Minister Niedzielski w czwartek poinformował, że od 28 grudnia, czyli już po świętach bożonarodzeniowych zamknięte zostają wszystkie stoki narciarskie. Nieczynne będą także hotele. Dodatkowo zostaje wprowadzona narodowa kwarantanna. Obostrzenia mają potrwać do 17 stycznia.

Rząd zamyka stoki i wprowadza narodową kwarantannę

To już kolejny raz w tym sezonie, kiedy stoki zostają zamknięte. Pod koniec listopada rząd wprowadził obostrzenia, które uderzały w narciarzy. Po dwóch dniach wycofano się z tego pomysłu.

- To prezydent Andrzej Duda zadzwonił do mnie i powiedział, że nie zaakceptuje zamknięcia stoków. Zaapelował też, żebym wraz z branżą narciarską wypracował specjalne procedury sanitarne, co też się stało i umożliwiło otwarcie stoków - mówił 24 listopada wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z Polsatem News. Wydaje się, że teraz interwencja prezydenta nie pomoże.

Przed chwilą podjęto historyczną decyzję. Rosjanie wykluczeni z mistrzostw świata i igrzysk, dotkliwa karaPrzed chwilą podjęto historyczną decyzję. Rosjanie wykluczeni z mistrzostw świata i igrzysk, dotkliwa karaCzytaj dalej

Stoki na razie pozostają otwarte, ale pod pewnymi warunkami. Miłośników narciarstwa obowiązuje rygorystyczny reżim sanitarny. Wszyscy obecni na stokach muszą mieć m.in.: zakryte usta i nos.

Tym samym spełniły się medialne doniesienia w kwestii zamknięcia stoków narciarskich. W środę dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda, na Twitterze informował, że rząd myśli nad zamknięciem stoków dla narciarzy.

Rząd wprowadził kolejne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa

- Chodzi o to, że "podróże służbowe" są sposobem omijania zakazu, a stoki narciarskie są głównym powodem tego omijania - informował dziennikarz.

Razem ze stokami narciarskimi zamknięte zostają także wszystkie hotele. Minister Niedzielski na czwartkowej konferencji prasowej tłumaczył, że przepisy o podróżach służbowych są nadużywane i często łączone z wizytami na stokach.

- Zamykamy hotele również na ruch służbowy. Te wyjątki będą ograniczone naprawdę do minimum, szczególnie w kontekście tego co obserwowaliśmy w ostatnich dniach, kiedy to w Internecie można było znaleźć zaproszenia na służbowy wypoczynek w okresie świąt i ferii - powiedział minister Niedzielski.

Zamknięte od 17 października pozostają kluby fitness, siłownie, baseny i aquaparki. Na razie nie wiadomo kiedy zostaną ponownie otwarte. Premier Morawiecki w niedawnej rozmowie z RMF FM stwierdził, że sytuacja się nie zmieni przynajmniej do 18 stycznia.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News