Rzut karny
twitter.com/J_Krecidlo
Autor Aleksy Kiełbasa - 20 Sierpnia 2020

W ciągu trzech minut trzy razy podchodził do rzutu karnego. Nie wykorzystał ani jednego. Czegoś takiego nigdy nie widzieliście (WIDEO)

Rzut karny nie od razu oznacza gola. Przekonał się o tym jeden z piłkarzy Olympique'u Lyon, który w meczu Młodzieżowej Ligi Mistrzów z RB Slazburg nie wykorzystał trzech jedenastek. Jego nieprawdopodobny wyczyn jeszcze bardziej potęguje fakt, że wszystkie próby wykonał zaledwie w ciągu trzech minut. Nagraniem z tego zdarzenia podzielił się Jakub Kręcidło.

Nie tylko seniorska Liga Mistrzów potrafi dostarczyć wielu emocji. Podobnie było w ostatnim spotkaniu młodzieżowej kategorii rozgrywek, w której naprzeciw siebie stanęły zespoły Olympique'u Lyon oraz RB Salzburg. W starciu ćwierćfinałowym lepsza okazała się ekipa z Austrii, głównie dzięki swojemu bramkarzowi, który obronił aż 3 rzuty karne w ciągu 3 minut, egzekwowane przez tego samego piłkarza.

1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi

Trzy karne w ciągu trzech minut i ani jednego gola

W trakcie wspominanego spotkania jeden z zawodników RB Salzburg sfaulował rywala we własnym polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości – wskazał na „wapno”. Do rzutu karnego podszedł Florent Da Silva, którego pierwszą próbę obronił bramkarz drużyny z Austrii, Daniel Atosch. Arbiter jednak zauważył, że inni zawodnicy zbyt szybko przekroczyli linię 16 metra i nakazał powtórzenie jedenastki. Do piłki znów podszedł ten sam wykonawca, który po raz drugi uderzył w lewą stronę, a goalkeeper ponownie wyczuł jego intencję i sparował jego uderzenie. Rzut karny należało jednakże powtórzyć jeszcze raz, ponieważ piłkarze znowu za szybko wbiegli w obręb szesnastki. Tym razem strzelec spróbował uderzyć w drugą stronę.... co powtórnie odczytał Atosch broniąc trzecią jedenastkę w ciągu trzech minut. To naprawdę niewiarygodny wyczyn! Całą sytuację możecie obejrzeć poniżej na wideo opublikowanym przez Jakuba Kręcidło.

Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Kamila Stocha, oniemieliśmy. Nikt nie zdawał sobie nawet sprawyGdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Kamila Stocha, oniemieliśmy. Nikt nie zdawał sobie nawet sprawyCzytaj dalej

Bramkarz zapewnił swojemu zespołowi awans

Choć to Florent Da Silva nie trafił ani razu z 11 metra, należy przede wszystkim podkreślić, że to bramkarz RB Salzburg w tej sytuacji zrobił rzecz najbardziej widowiskową. Nawet najwięksi goalkeeperzy mają nierzadko problem, żeby obronić choćby jeden rzut karny w serii jedenastek. W tym przypadku młody Austriak uczynił to 3 razy w ciągu 3 minut. To niebywałe osiągnięcie pozwoliło jego drużynie wygrać z Olympique'uem Lyon 4:3 i dzięki temu to drużyna z Salzburga zagra w półfinale rozgrywek.

3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe