Skoki
Youtube
Autor - 2 Lutego 2020

Dawid Podsiadło na skoczni w Sapporo? Nietypowy pomysł organizatorów konkursu

Sapporo w ten weekend gościło najlepszych skoczków na świecie. Na legendarnym obiekcie odbyły się dwa konkursy indywidualne w ramach Pucharu Świata. Oba były niezwykle emocjonujące.

Sapporo to bardzo znane miejsce na sportowej mapie świata, zwłaszcza dla fanatyków skoków narciarskich. W ten weekend to właśnie tam odbyły się dwa kolejne konkursy Pucharu Świata. Przed niedzielnymi zawodami organizatorzy zaskoczyli polskich kibiców.

Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysokoPuchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysokoCzytaj dalej

Sapporo to legendarne miejsce dla skoków narciarskich

Tuż przed rozpoczęciem kwalifikacji do niedzielnego konkursu organizatorzy puszczali rozmaite piosenki. Co ciekawe, znaleźli również coś dla Polaków. Puszczono utwór "Trofea" autorstwa Dawida Podsiadło. Być może był on szczęśliwy dla Dawida Kubackiego, który wygrał kwalifikacje.

Niestery nieco gorzej poszło mu w konkursie indywidualnym w Sapporo. Polak nie nawiązał do swojego sukcesu z soboty (zajął wtedy trzecie miejsce) i finalnie zajął szóstą lokatę. Tym samym nie znalazł się po raz jedenasty z rzędu na podium Pucharu Świata. Zawody wygrał Stefan Kraft przed Stephanem Leyhe oraz Ryoyu Kobayashim. Kamil Stoch był dziewiąty, a Piotr Żyła 21.

Sapporo w ten weekend, w następny Willingen

W najbliższy weekend skoczkowie zawitają do Willingen. Miejmy nadzieję, że tam polskim zawodnikom pójdzie zdecydowanie lepiej. I niewykluczone, że tamtejsi organizatorzy również puszczą muzykę, która będzie dobrze znana fanom Biało-Czerwonych.

Pewnie będzie trochę niedosytu, ale to był dla mnie bardzo udany weekend - stanąłem na podium, drugi konkurs też zakończyłem dość wysoko. Będę zadowolony. Do tej pory nie osiągałem w Sapporo lepszych rezultatów - powiedział po niedzielnym konkursie w Japonii Dawid Kubacki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znamy nowy ranking Pucharu Świata. Gigantyczny sukces Dawida Kubackiego, brawo
  2. TOP 10 najlepszych zimowych transferów. Kluby zmienili prawdziwi gwiazdorzy
  3. Ogromny pech polskich skoczków w Japonii. Wiatr sprawił im problemy, zupełnie niespodziewane wyniki
  4. Kamil Grosicki chwalony przez swojego nowego trenera. "Ostrzegałem przed nim chłopaków"
  5. Osobiste wyznanie polskiego skoczka. "Byłem blisko załamania"
  6. Smutne doniesienia o Piotrze Żyle. Media dotarły do nieznanych faktów, był na skraju


Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News