Sędzia kobieta Ekstraklasa
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 7 Listopada 2019

Kobieta będzie sędziować mecz polskiej Ekstraklasy! Debiut już w najbliższej kolejce

Sędzia meczu piłkarskiego to zazwyczaj mężczyzna, choć ostatnio sytuacja uległa zmianie. Coraz więcej kobiet prowadzi spotkania, co warto pochwalić. Dowiadujemy się, że w najbliższej kolejce Ekstraklasy decyzje podejmować będzie właśnie kobieta.

Sędzia musi cechować się przede wszystkim obiektywnością, ale również w dużej mierze odpornością na presję i wydarzenia, które dzieją się wokół niego. Z tego powodu jak dotąd zdecydowanie najczęściej spotkania prowadzili mężczyźni, którym przypisywano cechy osób najmniej wrażliwych. Od pewnego czasu włodarze znacznie odważniej stawiają na kobiety z gwizdkiem.

Takie decyzje zawsze należy chwalić, bo panie wielokrotnie udowadniały już, że potrafią poradzić sobie z emocjami panującymi na boisku i poza nim i są w stanie prowadzić spotkanie na najwyższym poziomie. W Niemczech odbył się już mecz prowadzony przez kobietę w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz do podobnej sytuacji dojść ma w Ekstraklasie.

TVP wybrała mecz, który będzie transmitować w następnej kolejce Ligi Mistrzów. Czeka nas prawdziwy hitTVP wybrała mecz, który będzie transmitować w następnej kolejce Ligi Mistrzów. Czeka nas prawdziwy hitCzytaj dalej

Sędzia musi znosić wielką presję

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że do obsady meczów niemieckiej Bundesligi wyznaczono Bibiannę Steinhaus, która raz na jakiś czas wychodzi wraz z piłkarzami na boisko. Kobieta prowadzi starcia na najwyższym poziomie i zaliczana jest do elity sędziowskiej wśród kobiet. Wiele pań postanowiło pójść jej śladem. W Polsce dojdzie niebawem do podobnego przypadku.

Okazuje się, że mecz Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin w ramach polskiej Ekstraklasy sędziować będzie Jarosław Przybył, ale jego asystentką na linii będzie Paulina Baranowska. To pierwszy przypadek w historii polskiej ligi, gdy kobieta ma być członkiem obsady sędziowskiej danego spotkania.

Kobieta sędzią meczu w Ekstraklasie

Pozostaje nam życzyć Paulinie Baranowskiej, by spotkanie przebiegało bez najmniejszych zakłóceń i każdy obserwator mógł być zadowolony z poziomu sędziowania. Liczymy również na to, że kibice także przyjmą jej obecność pozytywnie i obejdzie się bez obraźliwych komentarzy.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News