Sędzia pzpn
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 8 Listopada 2019

PZPN ukarał piłkarza dożywotnią dyskwalifikacją. Wszystko przez ostrą kłótnię z arbitrem

Sędzia niestety wciąż nie może liczyć na pełen szacunek ze strony kibiców, ale i piłkarzy. Jeden z nich został ukarany przez związek wyjątkowo brutalnie. Piłkarz otrzymał od PZPN dożywotnią dyskwalifikację z gry.

Sędzia musi panować nad sytuacją na boisku przez cały mecz i zachowywać się tak, by nikt nie mógł mieć do niego pretensji, jednak nie zawsze jest to wykonalne. Często zdarza się tak, że rozjemcy spotkań są krytykowani zarówno przez kibiców z trybun, jak i przez piłkarzy na placu gry. Niektórzy z tej drugiej grupy niestety przekraczają granice, za co są karani.

Jeden z zawodników poznał dziś wymiar kary, jaką nałożył na niego Polski Związek Piłki Nożnej w związku ze skandalicznymi wydarzeniami z meczu A-klasy. Zawodnik zdecydował się na naruszenie nietykalności cielesnej sędziego, za co otrzymał najwyższą możliwą karę od związku. Decyzja mówi w tym wypadku o dyskwalifikacji dożywotniej, od której nie można się odwołać.

Robert Kubica szczerze ocenia powrót do F1. Robert Kubica szczerze ocenia powrót do F1. "Byłem pewien, że będę w stanie to zrobić"Czytaj dalej

Sędzia został potraktowany brutalnie

Piłkarz grający w drużynie z Luszowic został ukarany za to, że naruszył nietykalność sędziego w trakcie spotkania ligowego. Oczywiste jest, że takich zachowań nie powinno się nigdy tolerować, a portal Weszlo.com uruchomił ostatnio akcję #SzacunekDlaArbitra. Pozostaje nam się jedynie przyłączyć do tego typu akcji i przestrzegać przed kolejnymi takimi zachowaniami, które mogą się skończyć tragicznie.

Przypadek arbitra sędziującego meczu drużyny z Luszowic nie jest jedynym tego typu zdarzeniem w ostatnim miesiącu. Różni sędziowie z różnych poziomów zgłaszali brak szacunku do ich pracy, a często wręcz przemoc fizyczną. PZPN zaczął reagować dość szybko i zdecydowanie, dyskwalifikując konkretnych zawodników z udziału w kolejnych meczach ligowych.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News