Sędzia Szymon Marciniak
Pixabay
Autor Piotr Bernaciak - 17 Listopada 2019

Polski sędzia ostro skrytykowany przez legendę futbolu. "Przestań, człowieku"

Sędzia reprezentujący Polskę w eliminacjach Euro 2020 został ostro skrytykowany w mediach za swoją decyzję. Dostało mu się od wielkiej legendy futbolu. Padły słowa, których nie mogliśmy się spodziewać.

Sędzia prowadzący mecz znanej europejskiej reprezentacji podjął bardzo ważną decyzję, w związku z którą naraził się na głosy krytyki. Nie może to dziwić, bo jego wybór był z pewnością bardzo kontrowersyjny, w związku z czym arbiter mógł być niemal pewny, że usłyszy wiele komentarzy pod swoim adresem. Pochodziły one nie tylko od kibiców, ale również znanych ekspertów.

Jeden z nich zdecydował się na bardzo ostre słowa pod adresem Polaka w związku z decyzją, która została podjęta w meczu Irlandia Północna - Holandia. Szymon Marciniak podyktował rzut karny dla gospodarzy, co bardzo nie spodobało się legendzie krajowego futbolu. Przyznał on, że kompletnie nie rozumie wyboru polskiego arbitra i zastanawia się, dlaczego zdecydował się on tak postąpić.

Anna Lewandowska podzieliła się nowym zdjęciem córki. Anna Lewandowska podzieliła się nowym zdjęciem córki. "Czysty tatuś"Czytaj dalej

Sędzia z Polski skrytykowany przez legendę

- Proszę, przestań, człowieku. To niedorzeczne! - mówił Marco Van Basten w studiu holenderskiej telewizji po tym, jak Irlandczycy otrzymali rzut karny za zagranie ręką Joela Veltmana. Ostatecznie nie udało się wykorzystać jedenastki, jednak legendarny napastnik twierdzi, że nie powinniśmy usłyszeć gwizdka arbitra w tej sytuacji, bo było to zupełnie niesprawiedliwe.

W internecie również pojawiło się wiele głosów krytykujących zachowanie polskiego arbitra i nie jest to pierwszy raz, gdy jest on krytykowany na europejskiej arenie. Podobnie było choćby przy okazji meczu Tottenhamu z Juventusem w Lidze Mistrzów kilka sezonów temu.

Sędzia doczekał się ostrych słów komentarza

- Jeszcze sam fakt wskazania na wapno jestem w jakiś tam sposób zrozumieć, ale po co w takiej sytuacji kartka? Dlaczego drużyna ma być karana dwukrotnie? - dodał zdziwiony Marco Van Basten.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News