Maciej Bartoszek trener Korony Kielce
SKRABA/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 1 Września 2020

Trener Korony uważa, że klub pożegnał się z Ekstraklasą przez sędziów. „Pozbawiono nas punktów i różnie mogło to się później potoczyć”

Korona Kielce pożegnała się z PKO Ekstraklasą po zakończonym w lipcu sezonie 2019/20. W dużej mierze była to wina chaosu organizacyjnego w klubie, który odbijał się na postawie piłkarzy. Jednak trener Scyzorów, Maciej Bartoszek, w rozmowie z portalem Weszło stwierdził, że swój udział w spadku zespołu z Kielc mieli również sędziowie, którzy według niego podejmowali niewłaściwe decyzje. „Ta buta, arogancja i bezczelność sędziów przechodzą wszelkie granice" - mówił.

Korona Kielce przeszła przez potężne turbulencje. Wszystko było związane z kwestiami właścicielskimi. Niemieccy inwestorzy po spadku drużyny do Fortuna 1 Ligi przepadli jak kamień w wodę. Nie wiadomo było, czy będą jeszcze przeznaczać swoje pieniądze na klub, a miasto chciało ratować sytuacje, lecz wszystko przez brak kontaktu z niemiecką stroną pozostawało niejasne. Ostatecznie Niemcy odsprzedali klub za symboliczną złotówkę, a Korona zachowała rację bytu. W ostatnim odcinku „Weszłopolskich”, programu portalu Weszło, w ostrych słowach o przyczynach spadku wypowiedział się Maciej Bartoszek, który winą za degradację Kielczan, obarczył również... sędziów.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki
  2. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie

Maciej Bartoszek krytykuje sędziów

Trener Maciej Bartoszek w rozmowie z Weszło, był bardzo zbulwersowany po ostatnim meczu Korony Kielce z Chrobrym Głogów, w którym jego piłkarze zdobyli prawidłową bramkę. Niestety sędziowie nie uznali gola, co przesądziło ostatecznie o remisie.

- Korona takiego podgwizdywania doświadczyła już bardzo wiele razy. Zwłaszcza w zeszłym sezonie. My siedzieliśmy cicho i spokojnie. Ale ile można? Chyba ktoś zapomniał, że my już z Ekstraklasy spadliśmy – grzmiał Bartoszek.

Jeden z dziennikarzy portalu w trakcie rozmowy zasugerował, że Korona raczej nie spadła przez sędziów, na co trener Bartoszek odparł...

- Powiem szczerze… Chodzi mi o kilka meczów, w których pozbawiono nas punktów i różnie mogło to się później potoczyć.

Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)Czytaj dalej

Trener Korony Kielce: arogancja i bezczelność sędziów przechodzą wszelkie granice

Problemy pozaboiskowe Korony Kielce były powszechnie znane. Jednak trzeba przyznać, że nie każdy dostrzegł to, na co zwrócił uwagę Maciej Bartoszek.

- (…) Były takie mecze, w których to podgwizdywanie było i były znaczące błędy. Gdyby w tych meczach błędów nie było i gdybyśmy przez to uzyskali większą zdobycz punktową, to różnie ten sezon mógłby się skończyć. (…) - wyznaje trener

Być może racja szkoleniowca obroniłaby się przy analizie kilku sytuacji, jednak trudno w tak dużej mierze winić sędziów za spadek Koroniarzy. Za to warto zwrócić uwagę na słowa Bartoszka na temat pomeczowych dyskusji na temat decyzji arbitrów, z którymi według trenera po prostu nie da się rozmawiać.

- (...) Ta buta, arogancja i bezczelność sędziów przechodzą wszelkie granice. Te rozmowy po meczach nic nie dają. Wskazywanie konkretnych błędów też nie. Później spotykasz się z nimi, wspominasz o sytuacjach, oni nic nie pamiętają. Rozmawiałem z panem Przesmyckim dwa razy i nadal widzę te same błędy. W końcu człowiek nie wytrzymuje. Mam tego dość (..). - grzmi opiekun Scyzorów.

Choć słowa Macieja Bartoszka o tym, że sędziowie przycznili się do spadku Korony Kielce są kontrowersyjne, to nad tymi o zachowaniu arbitrów należy się pochylić. Skoro rozjemcy popełniają błędy, to powinni być w stanie się do nich przyznać, a przynajmniej dać szansę dyskusji trenerom w pomeczowych rozmowach. Jeśli rzeczywiście wygląda to tak, jak opisuje szkoleniowiec Koroniarzy i arbitrzy nie chcą dostrzegać swoich błędów, to nie tylko trudno będzie podnieść poziom sędziowania w naszym kraju (choć i tak jest on niezły), ale może dojść do sytuacji, gdzię będzie ono wyglądało jeszcze gorzej.

Źródło: Weszło.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polowanie kontrolerów trwa, mogą zapukać i do ciebie. Wiemy już kogo czekają wysokie kary po 735 zł
  2. Smartfony mogą wywołać poważne zaburzenia psychiczne. Naukowcy alarmują
  3. Justyna Żyła pokazała, jak spędza czas z dziećmi. Co na to Piotr? (FOTO)
  4. Nie żyje polski mistrz świata. Był absolutną legendą swojej dyscypliny
  5. Arkadiusz Milik przyjechał na zgrupowanie luksusowym autem. Ten potwór waży 2,5 tony, cena zwala z nóg
  6. Dramatyczne nagranie z Tomaszowa Lubelskiego. Policja publikuje je ku przestrodze

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News