Selkcjoner
Beata Zawadzka/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 19 Listopada 2020

Czy Jerzy Brzęczek powinien być dalej selekcjonerem?

Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek musiał po raz kolejny zmierzyć się z falą krytyki, po tym, jak nasza kadra skompromitowała się w meczu Ligi Narodów z Włochami. W środę Polska zaliczyła kolejną porażkę, tym razem w meczu z Holandią. Nasi piłkarze zagrali jednak zdecydowanie lepiej niż przeciwko Squadra Azzura. Nadal pozostaje jednak pytanie, czy Jerzy Brzęczek powinien nadal pracować z Biało-Czerwonymi?

Selekcjoner Jerzy Brzęczek miał w meczu z Holandią walczyć o swoją posadę. Polacy przegrali z Holendrami 1:2 na Stadionie Śląskim w Chorzowie, ale nie da się ukryć, że zagrali znacznie lepsze spotkanie niż kilka dni temu przeciwko Włochom. Przeciwnicy trenera Brzęczka mają trudny orzech do zgryzienia.

Były trener Wisły Płock czy GKS-u Katowice kolejny raz mimo wszystko się obronił. Brzęczek zrealizował postawione przed nim zadania, czyli wywalczył awans na mistrzostwa Europy, utrzymał Polskę w dywizji A Ligi Narodów UEFA, a także skutecznie wprowadza młodych zawodników do drużyny narodowej.

Wciąż pozostaje jednak pytanie, czy jest on właściwym człowiekiem na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski? Zdarzają się naszej kadrze dobre lub nawet bardzo dobre mecze, ale zwykle w pojedynkach z europejskimi średniakami. Drużyny z topu jak Włochy, czy Holandia obnażają braki w przygotowaniu naszej reprezentacji, a przecież talentów w Biało-Czerwonych barwach nie brakuje.

Nasi reprezentanci grają w najlepszych ligach i klubach Europy. Mamy nawet być może najlepszego obecnie piłkarza świata, czyli Roberta Lewandowskiego. Być może Jerzy Brzęczek ma czasami trochę pecha, czasami trochę szczęścia, a być może po prostu brakuje mu jeszcze doświadczenia. Rollercoaster, jaki funduje prowadzona przez niego drużyna na kilka miesięcy przed mistrzostwami Europy, nie wróży na razie jednak niczego dobrego. Powinien zostać na stanowisku?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koszmarna wiadomość o cenach prądu. Portfele Polaków bardzo zagrożone
  2. Do sprzedaży w Biedronce trafi nowoczesny sprzęt. Wspaniała okazja dla entuzjastów domowych porządków
  3. Aleksandra Kwaśniewska pokazała urocze zdjęcie z dzieciństwa. Fani wskazują na podobieństwo do taty
  4. Nie żyje legenda polskiego sportu. Smutną wiadomość przekazał dalej Mateusz Morawiecki
  5. Kamil Stoch został oszukany na nagrodę? Organizatorzy Raw Air wiszą mu wielkie pieniądze, mistrz zabrał głos
  6. Tragiczny wypadek na S7. Przyjechał naprawić samochód znajomej, zginął pod kołami tira
  7. Produkował nielegalnie na wiejskim odludziu. Policjanci odkryli gigantyczne ilości niebezpiecznych substancji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News