Sergio Ramos pobije rekord
Autor Piotr Bernaciak - 7 Września 2019

Sergio Ramos pobije wielki rekord. Dojdzie do tego już za kilka dni

Sergio Ramos jest jednym z najwybitniejszych piłkarzy w historii reprezentacji Hiszpanii. Świadczą o tym jego osiągnięcia w koszulce La Furia Roja. Stoper niebawem może pobić wielki rekord.

Sergio Ramos należy z pewnością do najwybitniejszych postaci w historii Realu Madryt, co ma swoje przełożenie na występy w reprezentacji Hiszpanii. Stoper zdobył z klubem kilka razy Ligę Mistrzów, ma na koncie również mistrzostwa Hiszpanii i krajowe puchary. Jest dzięki temu doceniany przez kolejnych selekcjonerów, którzy stawiają na niego w wyjściowym składzie.

Znany piłkarz niebawem poprowadzi reprezentację po zwycięstwo w kolejnym meczu, a wydarzenie to będzie okazję do pobicia wyjątkowego rekordu. Hiszpan może dołączyć do najlepszych zawodnikow w historii futbolu, jeżeli tylko uda mu się osiągnąć wspomniany cel.

Najgorsi selekcjonerzy w historii PZPN? Kibice nie mają żadnych wątpliwościNajgorsi selekcjonerzy w historii PZPN? Kibice nie mają żadnych wątpliwościCzytaj dalej

Do tej pory niepobitym rekordem pozostawał ten ustanowiony przez Ikera Casillasa. Wieloletni bramkarz Realu Madryt, a później FC Porto zaliczył w reprezentacji Hiszpanii aż 167 spotkań, które zaliczył przez niemal całą karierę. Teraz dogonić go może były klubowy kolega, który nie zapowiada w najbliższym czasie pożegnania z drużyną narodową. Będziemy więc mieli nowego rekordzistę.

Hiszpania gra niebawem z Wyspami Owczymi, a jeśli Ramos wyjdzie na boisko, to zrówna się liczbą występów z byłym kolegą z Realu Madryt. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pobił jego rekord już w najbliższej przyszłości. Zawodnik nie zapowiada końca kariery i wciąż czerpie wielką radość z gry w narodowych barwach. Hiszpania dzięki jego obecności również utrzymuje wysoką klasę w defensywie.

Sergio Ramos wielokrotnie bywał chwalony za swoją grę na wielkich turniejach, między innymi w trakcie Euro 2008 i 2012, a także podczas mundialu w 2010 roku. Wszystkie te turnieje wygrała właśnie Hiszpania z Ramosem w składzie.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News