Serie A Lazio
Twitter/SS Lazio
Autor Łukasz Kowalski - 5 Listopada 2020

Klub Polaka zostanie wyrzucony z Serie A? Prawda wyszła na jaw, złamali przepisy, wszyscy są wściekli

Serie A jest w środku największej afery związanej z pandemią koronawirusa w świecie futbolu. Jak donoszą włoskie media, w ostatnim ligowym meczu mieli wystąpić piłkarze, którzy jeszcze powinni przebywać na kwarantannie. Teraz rewelacji poprzedniego sezonu grozi dotkliwa kara. Zespół Polaka może zostać nawet wykluczony z rozgrywek.

Serie A jako pierwsza boleśnie odczuła skutki epidemii koronawirusa w Europie. Na początku ubiegłego roku Włochy były jednym z największych ognisk epidemii. Liga włoska jako jedna z pierwszych występowała przy pustych trybunach, a później zawiesiła rozgrywki.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałSiostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominałCzytaj dalej

Serie A wyrzuci klub z rozgrywek?

Latem udało się dokończyć poprzedni sezon, a we wrześniu rozpocząć nowy. Wszystko zgodnie z przepisami sanitarnymi przygotowanymi przez każdy kraj. Jednak teraz się okazuje, że jeden zespół mógł w rażący sposób złamać protokół bezpieczeństwa zatwierdzony przez UEFA.

W ubiegłym tygodniu Lazio Rzym w Lidze Mistrzów przeciwko Club Brugge (1:1) musiało sobie radzić bez m.in. Ciro Immobile i Lucasa Leivy. Obaj zostali wykluczeni z gry z powodu kwarantanny, jaką musieli przejść po zakażeniu koronawirusem. W meczu przeciwko Brugge w Lazio zadebiutował 19-letni Polak Szymon Czyż.

Cała sprawa dotyczy meczu ligowego pomiędzy Torino i Lazio, rozegranego w niedzielę. Jak donosi "La Gazzetta dello Sport" spotkaniem zainteresowała się już nawet prokuratura, a Lazio grożą teraz dotkliwe kary.

W spotkaniu z Torino wygranym 4:3 po bramce Immobile, napastnik oraz Leiva nie mieli prawa wystąpić. Jak informuje włoski dziennik, zgodnie z protokołem zakażeni wcześniej piłkarze mogą wziąć udział w spotkaniu, jeśli negatywny wynik testu na koronawirusa otrzymają nie później niż tydzień przed meczem.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Igi Świątek, spadliśmy z krzeseł. To kultowa postać polskiego sportuCzytaj dalej

Wielkie problemy Lazio

Sprawę badają włoska prokuratura i federacja piłkarska, które sprawdzą, czy doszło do naruszenia przepisów sanitarnych przez Lazio. Śledczy chcą przede wszystkim zbadać, czy Immobile i Leiva, którzy weszli na boisko w drugiej połowie, byli uprawnieni do gry.

Jak informuje "La Gazzetta dello Sport" w sprawie trwają już wstępne przesłuchania. Na pytania prokuratury odpowiadali już prezes Lazio Claudio Lotito oraz klubowy lekarz Ibo Pulcini. Obaj byli przesłuchani jeszcze przed meczem z Brugge i Torino.

Wyniki badań piłkarzy otrzymała także włoska federacja piłkarska. Teraz trwa sprawdzanie, czy czwarty zespół poprzedniego sezonu Serie A złamał przepisy. Jeżeli śledztwo wykaże naruszenie zasad ze strony Lazio, to klub może spotkać surowa kara. Federacja bada także ewentualny stopień naruszenia zasad, co może mieć wpływ na wymiar kary.

Włoskie media powołują się na artykuł 8 protokołu bezpieczeństwa, który mówi, że klub za złamanie procedur może zostać ukarany grzywną, karą punktową, degradacją na ostatnie miejsce, a nawet wykluczeniem z całych rozgrywek. Wszystko zależy od ryzyka zakażenia sprowadzonego na zawodników, personelu, sędziów, a także "zamiaru zmiany przebiegu lub wyniku meczu".

Klub jeszcze nie odniósł się do informacji podawanych przez włoskie media. Obecnie w Serie A po 6. kolejkach Lazio zajmuje 10. miejsce ze stratą 6. punktów do liderującego AC Milanu. Najbliższy mecz rzymianie rozegrają w niedzielę przeciwko Juventusowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News