Serie A Fiorentina koronawirus
screen - youtube.com/seriea
Autor Łukasz Kowalski - 7 Maja 2020

Kolejne problemy z powrotem piłki nożnej we Włoszech. Trzech piłkarzy klubu z Serie A wciąż chorych

Serie A planuje wznowić rozgrywki. Piłkarze, aby wrócić na boiska muszą przejść badania na obecność koronawirusa. Niestety Fiorentina przekazała dramatyczne wieści. Wśród piłkarzy i sztabu szkoleniowego są osoby u których wykryto zakażenie wirusem.

Serie A powoli planuje wznowić rozgrywki. Piłkarze we Włoszech po dwóch miesiącach przerwy powoli zaczynają wracać na boiska. Na razie rząd Włoski zezwolił na treningi indywidualne w obiektach klubowych. Nie jest znana jeszcze ewentualna data powrotu na Serie A na boiska, ale kluby są zgodne i chcą dokończyć obecny sezon. Decyzja jednak należy do włoskiego rządu. Jeśli opanowywanie skutków epidemii wciąż będzie przebiegało pomyślnie, to najprawdopodobniej już w czerwcu możliwy będzie powrót piłkarzy na boiska.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli
Kiedy zobaczyliśmy dom Kamila Stocha, odebrało nam mowę. Prawdziwy pałac, tyle pokoi, że można się zgubić (FOTO)Kiedy zobaczyliśmy dom Kamila Stocha, odebrało nam mowę. Prawdziwy pałac, tyle pokoi, że można się zgubić (FOTO)Czytaj dalej

Serie A padło ofiarą koronawirusa

Wśród zarażonych był też obrońca reprezentacji Polski i Sampdorii Genua - Bartosz Bereszyński. Zakażeni byli także piłkarze m.in. Juventusu Turyn tacy jak Paulo Dybala czy Daniele Rugani. Argentyńczyk w środę poinformował, że po 6 tygodniach przebywania na kwarantannie jego stan się poprawił. Wynik testu na COVID-19 był ujemny i gracz może odetchnąć z ulgą.

Serie A było jedną z pierwszych lig w europie, która postanowiła zawiesić swoje rozgrywki. W lutym wprowadzono szereg zabezpieczeń, które miały spowolnić rozprzestrzenianie się wirusa. Rozgrywano mecze bez udziału publiczności, jednak wśród piłkarzy zaczęły pojawiać się przypadki zakażeń. W związku z tym na początku marca postanowiono o zawieszeniu rozgrywek.

Obecnie sytuacja w kraju wydaje się poprawiać i władze ligi rozmawiały z klubami a temat wznowienia rozgrywek. Wszystkie kluby jednogłośnie podjęły decyzję, że chcą wrócić na boisko. Nie są znane jeszcze konkretne daty, ale władze ligi szacują, że powrót będzie możliwy w czerwcu.

Smutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonySmutna wiadomość dotarła do Polski. Legendarny gwiazdor przegrał z chorobą. Umierał na oczach żonyCzytaj dalej

Fiorentina przekazała dramatyczne wiadomości

Aby powrót na boisko był możliwy, wszystkie kluby przeprowadzają testy wśród zawodników i sztabów szkoleniowych. Niestety w czwartek Fiorentina poinformowała o pozytywnym wyniku badań na koronawirusa u sześciu osób. "Zidentyfikowaliśmy przypadki zakażenia Covid 19 u trzech piłkarzy oraz trzech członków sztabu techniczno-medycznego. Klub postępując zgodnie z protokołem, wysłał zakażone osoby na kwarantannę" - napisano w komunikacie na oficjalnej stronie internetowej klubu z Florencji.

W momencie wstrzymania rozgrywek Serie A liderem był Juventus, który o punkt wyprzedzał Lazio i o 9 "oczek" Inter, który ma mecz zaległy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News