Serie A
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 8 Marca 2020

Ważne rozstrzygnięcie na szczycie Serie A. Brak kibiców nie zdeprymował Juventusu

Serie A jest w tym sezonie zaskakująco wyrównana. W hicie 26. kolejki zmierzyły się Juventus Turyn i Inter Mediolan. Mecz został rozegrany przy pustych trybunach, ale emocji nie zabrakło.

Mecz Juventusu Turyn z Interem Mediolan z powodu zagrożenia koronawirusem odbył się bez udziału kibiców. Pewne obostrzenia dotyczyły nawet dziennikarzy, którzy relacjonowali mecz ze stadionu. Żurnaliści zgromadzeni na Allianz Stadium musieli siedzieć od siebie w odstępie co najmniej metra, by zminimalizować ryzyko zarażenia.

Serie A. Juventus umacnia się na prowadzeniu

W pierwszej nieco bardziej aktywni byli gracze Juve. Na bramkę Interu groźnie uderzał m.in. Duglas Costa, ale Samir Handanović był na posterunku. Z kolei ataki "Nerazzurich" były anemiczne i Wojciech Szczęsny nie miał zbyt wiele pracy. Zupełnie odcięci od gry byli napstnicy Interu Romelu Lukaku i Lautaro Martinez. Pierwsza odsłona nie dostarczyła kibicom piłkarskich fajerwerków i po pierwszych 45 minutach na tablicy widniał wynik 0:0.

Druga odsłona meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia Juve. W 55. minucie gry lewym skrzydłem popędził Blaise Matuidi, odegrał do środka, piłkę zatrzymał Cristiano Ronaldo, a akcję wykończył Aaron Ramsey. 13 minut później po sytuacyjnym uderzeniu zewnętrzną częścią stopy na 2:0 podwyższył Paulo Dybala.

Kluczowa wygrana Juve

Dzięki zwycięstwu nad Interem obrońcy tytułu utrzymali się na pierwszej pozycji w tabeli Serie A. Obecnie Juventus ma punkt przewagi nad Lazio Rzym. Z kolei goście tracą kontakt z czołówką - tracą już 9 punktów do Juve i 8 do Lazio, zajmując trzecie miejsce.

Juventus Turyn - Inter Mediolan 2:0 (55' Ramsey, 68' Dybala)

6. Wbiła łodygę róży w ziemniaka i posadziła. Oniemiała widząc co wyrosło po 7 dniach