Serie A
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 8 Maja 2020

Epidemia uderza w klub Polaka. Nowe zakażenia, jeden piłkarz ponownie zachorował na COVID-19

Serie A jest jedną z lig najciężej doświadczonych przez koronawirusa. To właśnie Włochy stały się epicentrum epidemii w Europie w połowie marca, a sytuacja w Italii wciąż maluje się w mrocznych barwach. Jak się okazuje, również włoski futbol nie uporał się jeszcze z tym problemem.

Jak podają media z Półwyspu Apenińskiego, w Sampdorii Genua, czyli klubie Bartosza Bereszyńskiego, stwierdzono cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Co gorsza, u jednego z piłkarzy nastąpił nawrót choroby.

Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)Czołowa polska siatkarka zrzuciła ubrania. Pikantne zdjęcie rozpala wyobraźnię fanów (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Robert Lewandowski ujawnił dramatyczną prawdę. Anna Lewandowska walczyła o życie, nikt nawet nie wiedział
  2. Czy diesel to olej napędowy? Wielu się myli

Serie A. Sampdoria boryka się z koronawirusem

"Sampdoria informuje, że podczas testów, którym poddani zostali gracze, pojawiły się trzy nowe pozytywne wyniki na COVID-19. Pojawił się też nawrót pozytywny" - czytamy na oficjalnej stronie klubu Serie A. Ekipa z Genui przekazała jednak również pozytywne informacje. Okazuje się, że zawodnicy przechodzą zakażenie bezobjawowo i czują się dobrze. Dla bezpieczeństwa pozostałych członków drużyny zostali jednak umieszczeni w kwarantannie. Nazwiska zakażonych nie zostały podane do publicznej informacji.

Sampdoria została najmocniej dotknięta koronawirusem spośród wszystkich zespołów Serie A. Po pierwszej serii testów wykryto aż 8 zakażeń. Na liście chorych znaleźli się Bartosz Bereszyński. Ponadto chorowali Manolo Gabbiadini, Omar Colley, Albin Ekdal, Edgar Barreto, Antonino La Gumina, Morten Thorsby oraz Fabio Depaoli. To zdecydowanie najgorszy bilans spośród wszystkich klubów ligi włoskiej.

Dziewczyna reprezentanta Polski to prawdziwa torpeda. Co za ciało, od samego patrzenia można się zakochać (FOTO)Dziewczyna reprezentanta Polski to prawdziwa torpeda. Co za ciało, od samego patrzenia można się zakochać (FOTO)Czytaj dalej

Co dalej z Sampdorią?

O wyzdrowieniu wspomnianej ósemki "Sampa" poinformowała 23 kwietnia. Nie wiadomo, u którego z zawodników nastąpił nawrót choroby. Ponowne testy wykonano na początku maja tuż przed powrotem zespołów Serie A do treningów. Oprócz Sampdorii, w Serie A stwierdzono również cztery inne zakażenia. Jedno z nich pojawiło się w Torino, natomiast trzy pozostałe wystąpiły u graczy Fiorentiny.

Według najnowszych danych, we Włoszech na koronawirusa zachorowało co najmniej 216 tys. osób. Epidemia pochłonęła prawie 30 tys. istnień. Sytuacja w Italii ulega jednak stopniowej poprawie - liczba chorych na OIOM-ach sukcesywnie spada, a rząd planuje ostrożne odmrażanie gospodarki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. WHO uderza w sąsiada Polski. Wszystko przez jedno wydarzenie
  2. Zabójstwo Kornelii. Ostre słowa w kierunku policji: dlaczego jej nie szukali?
  3. Mariusz Pudzianowski wyzwał na pojedynek jednego z najsilniejszych ludzi świata. "Jestem gotowy"
  4. Kolejny Polak w Napoli? Włosi zainteresowani młodą gwiazdą Ekstraklasy
  5. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  6. Los Angeles Times: Naukowcy donoszą o nowym szczepie koronawirusa. Może być groźniejszy i bardziej zaraźliwy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News