Serie A
Facebook Bartosz Bereszyński
Autor Mateusz Dziubiński - 9 Marca 2020

Reprezentant Polski grający w Serie A zabrał głos w sprawie koronawirusa. Dramatyczna sytuacja we Włoszech

Serie A może nie dokończyć rozgrywek w tym sezonie. Wszystko przez panującą w dużej części Włoch epidemii koronawirusa. Natychmiastowego zakończenia rozgrywek domagają się minister sportu i szef Włoskiego Związku Zawodowych Piłkarzy Damiano Tommasi.

Serie A od trzech tygodni zmaga się z kryzysem, na jaki nie była przygotowana włoska federacja. Z powodu epidemii koronawirusa, jaka wybuchła głównie w północnej części kraju, kilka spotkań zostało przełożonych a, od tego weekendu wszystkie spotkania bez wyjątku są rozgrywane przy pustych trybunach. Sytuacja jest na tyle poważna, że rozgrywki mogą zostać po prostu przerwane. Nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca. Liga włoska została przerwana tylko z powodu trwania wojny.

Narzeczona Artura Szpilki przerwała milczenie. Krytyczne słowa pod adresem Polski i Polaków (WIDEO)Narzeczona Artura Szpilki przerwała milczenie. Krytyczne słowa pod adresem Polski i Polaków (WIDEO)Czytaj dalej

Serie A w której wystepują reprezentanci Polski pogrążona w chaosie

Na włoskich boiskach możemy oglądać wielu polskich zawodników. Wczoraj pierwsze spotkanie od 16 lutego rozegrała Sampdoria Genua, której barw bronił Karol Linetty i Bartosz Bereszyński. Drużyna polaków przy pustych trybunach pokonała Hellas Verona 2:1. W wywiadzie dla Eleven Sports Bereszyński opowiedział o zamieszaniu spowodowanym epidemią koronawirusa. Polak odniósł się do sytuacji z meczu Parmy ze SPAL. Zawodnicy byli już w tunelu, gotowi do wyjścia na boisko, gdy dowiedzieli się, że rozpoczęcie gry zostanie opóźnione. W efekcie wyszli na boisko, około godzinę i kwadrans później niż planowano.

- Byliśmy pewni, że to wszystko zostanie odwołane, przez te kilka, kilkadziesiąt minut nasze głowy były gdzie indziej. Mieliśmy jednak to szczęście, że nasze spotkanie było nieco później i mogliśmy skoncentrować się na nowo - powiedział obrońca reprezentacji Polski.

Piłkarze dostali szereg wytycznych w ostatnim czasie. Nie wszystkie jednak zdaniem Bereszyńskiego mają sens.

- Na razie dostosowujemy się do tego, co decydują ludzie odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo. Pojawiają się głosy, że nie powinniśmy wychodzić na boisko, bo to jest ryzykowne. To kuriozalne, że nie możemy podać sobie ręki przed meczem, gdy potem mamy kontakt w polu karnym. To się wyklucza. Nasz trener stara się nam wybijać z głowy takie myśli. W niedzielę mówił, że musimy zagrać tak, jakby to był ostatni mecz w tym sezonie. I tak będziemy podchodzić do każdego kolejnego spotkania w tym sezonie. - powiedział.

Koniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezyKoniec sportu w Polsce coraz bliższy. Główny Inspektorat Sanitarny chce odwoływać imprezyCzytaj dalej

Polaków z Serie A zabraknie na zgrupowaniu reprezentacji?

Przez epidemię panującą we Włoszech, ograniczane są podróże z niektórych regionów kraju. Może to oznaczać dla zawodników na co dzień występujących w Serie A problem z dotarciem na zgrupowanie reprezentacji Polski zaplanowane na koniec marca. Bartosz Bereszyński wypowiedział się również na ten temat.

- Dwa dni temu rozmawiałem z dyrektorem drużyny i na dzień dzisiejszy nie ma żadnych głosów, aby cokolwiek mogło się wydarzyć. Jednak wiadomo, że są to sytuacje dynamiczne i to się może zmienić w ciągu kilku godzin, a do zgrupowania jeszcze kilkanaście dni. Aktualnie jednak wszystko ma odbyć się normalnie- zakończył nasz reprezentant.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Autokar runął w przepaść. 19 pasażerów nie żyje, tragiczna wiadomość ze świata
  2. Czad w domu jednorodzinnym. W środku było sześć osób, jedna trafiła do szpitala
  3. Artur Szpilka komentuje kontrowersyjne zwycięstwo. Absurdalna opinia pięściarza
  4. Reprezentant Polski kontuzjowany. Zszedł z murawy już w pierwszej połowie meczu
  5. Zbigniew Boniek zabrał głos ws. meczów kadry. Kibice zostaną wpuszczeni na stadion?
  6. 10 najbardziej niesamowitych właściwości ogórków kiszonych. Miałeś pojęcie?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News