Serie A odwołana
Ze Stadionu
Autor Piotr Bernaciak - 9 Marca 2020

Oficjalnie: zawieszono rozgrywki Serie A

Serie A została oficjalnie zawieszona. Informacje na ten temat pojawiły się na oficjalnej stronie ligi włoskiej. Data wznowienia rozgrywek nie została oficjalnie podana.

Serie A od kilku tygodni zmagała się z poważnym kryzysem. Włoskie rozgrywki przekładały swoje spotkania lub rozgrywały je z zamkniętymi trybunami z uwagi na koronawirusa, który pojawił się we Włoszech. Epidemia doprowadziła do bardzo trudnej sytuacji na Półwyspie Apenińskim, w związku z czym władze ligowe zdecydowały się na wprowadzenie ostatecznego rozwiązania.

Dziś podjęto decyzję, że rozgrywki Serie A zostają zawieszone do odwołania. Taki ruch ma sprawić, że mniej osób będzie mogło zarazić się koronawirusem podczas oglądania meczu na stadionie, gdzie zazwyczaj gromadzą się tysiące osób. Ta wiadomość z pewnością drastycznie wpłynie na ten sezon piłkarski.

Mocne słowa Adama Małysza po konkursie w Lillehammer. Mocne słowa Adama Małysza po konkursie w Lillehammer. "Wyniki zostały trochę wypaczone"Czytaj dalej

Serie A została zawieszona

We włoskich rozgrywkach ligowych od kilku tygodni mecze były rozgrywane bez udziału publiczności lub odwoływane. Z tego powodu władze postanowiły podjąć jednoznaczną decyzję, która ma sprawić, że poziom bezpieczeństwa w kraju wzrośnie. Wiemy już, że rozgrywki Serie A zostały zawieszone od jutra na czas nieokreślony. Trudno określić, czy uda się dograć ten sezon we Włoszech.

Ta sytuacja wpłynie źle na całą ligę, ale również na piłkarzy grających we Włoszech, którzy planują wyjazd na Euro 2020. Póki co nie wiadomo nawet, czy turniej dojdzie do skutku w związku z ogromnym niebezpieczeństwem. Na ten moment UEFA wciąż prowadzi sprzedaż biletów na spotkania europejskiego czempionatu, choć sytuacja jest bardzo rozwojowa.

Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze ŚwiataŚwietne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze ŚwiataCzytaj dalej

Serie A w kryzysie

Informacja z oświadczeniem ligi włoskiej pojawiła się na oficjalnym portalu Serie A. Póki co nie wiadomo, czy sezon zostanie dokończony, a także czy uda się wyłonić mistrza, drużyny spadkowe i beniaminków kolejnego sezonu. Wszystkie możliwe scenariusze są w tym momencie możliwe.

Serie A

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska przekazała fanom wspaniałą nowinę. Ogromne szczęście jej i córki
  2. Śmiertelny wypadek na torach pod Żyrardowem. Nie żyje mężczyzna, ogromne opóźnienia pociągów
  3. Świetne notowania Dawida Kubackiego. Polak bardzo wysoko w Pucharze Świata
  4. Wymowne zachowanie polskich trenerów po skoku Kubackiego. Wszystko na oczach setek tysięcy widzów
  5. Artur Szpilka wygrał po kontrowersyjnym werdykcie. Teraz prosi o unieważnienie walki
  6. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News