Serie A
YouTube Serie A
Autor Mateusz Dziubiński - 11 Stycznia 2021

Polak bohaterem we Włoszech. Fantastyczna interwencja, reakcja piłkarza podbija internet (WIDEO)

Serie A w niedzielę dostarczyła kibicom wielu emocji. Mieliśmy okazję oglądać hitowe starcie pomiędzy AS Romą i Interem Mediolan, a także świetny występ Juventusu. Ciekawie jednak było także za sprawą polskich piłkarzy grających na Półwyspie Apenińskim. Bohaterem Fiorentiny został Bartłomiej Drągowski. Polski bramkarz popisał się fantastyczną interwencją, która dała jego drużynie cenne zwycięstwo. Hitem stała się też oryginalna reakcja piłkarza po tym kluczowym dla losów meczu zagraniu.

• W niedzielę w Serie A doszło do pojedynku dwóch reprezentantów Polski
  • Zagrały ze sobą Fiorentina z Bartłomiejem Drągowskim w składzie i Cagliari, którego obrońcą jest Sebastian Walukiewicz
  • Ze starcia dwóch Polaków zwycięsko wyszedł Drągowski, który został bohaterem meczu

Serie A w niedzielę rozgrywała kolejne spotkania 17. kolejki. Jednym z bohaterów dnia został Bartłomiej Drągowski. Reprezentant Polski popisał się genialną wręcz interwencją, która pozwoliła jego drużynie odnieść cenne zwycięstwo. Hitem sieci stała się także radość polskiego bramkarza.

Serie A. Fantastyczny występ Bartłomieja Drągowskiego

W niedzielę wszyscy fani Serie A nie mogli narzekać na brak atrakcji. W meczu na szczycie ligi włoskiej zmierzyły się AS Roman i Inter Mediolan. Mecz zakończył się remisem 2:2, co nie satysfakcjonuje żadnej z drużyn.

Z podziału punktów w Rzymie zadowolony może być jedynie AC Milan, który pokonał Torino 2:0 i umocnił się na pozycji lidera ligi. “Rossoneri” skorzystali na utracie punktów przez lokalnego rywala i odskoczyli Interowi już na trzy “oczka”. Ciekawie jest jednak nie tylko na szczycie tabeli.

Wśród drużyn spoza ścisłej czołówki również trwa interesująca walka o jak najlepszą lokatę i utrzymanie. Widmo spadku przez wiele tygodni zaglądało w oczy m.in. Fiorentinie, której bramkarzem jest Bartłomiej Drągowski. W niedzielę “Fiołki” odniosły cenne zwycięstwo, które pozwoliło im odskoczyć od strefy spadkowej.

Robert Lewandowski przyłapany na tajemniczym spotkaniu. Rozmawiał ze znanym Polakiem, wielkie zaskoczenieRobert Lewandowski przyłapany na tajemniczym spotkaniu. Rozmawiał ze znanym Polakiem, wielkie zaskoczenieCzytaj dalej

Fiorentina zmierzyła się na własnym boisku z Cagliari. Oglądać mogliśmy zatem pojedynek dwóch Polaków. W bramce gospodarzy wystąpił wspomniany Drągowski, a po drugiej stronie boiska, ataki jego kolegów starał się rozbijać Sebastian Walukiewicz. Niedzielne spotkanie lepiej będzie wspominał polski bramkarz.

Drągowski bohaterem meczu, jego interwencje uratowały zwycięstwo Fiorentiny

Drągowski już w pierwszej połowie obronił rzut karny, którego wykonawcą był Joao Pedro. Polak wyczuł intencje rywala i rzucił się w odpowiednią stronę. Była to już druga “jedenastka” obroniona przez bramkarza Fiorentiny w tym sezonie.

- Przed każdym meczem analizuję rzuty karne wykonywane przez przeciwników, ale później kieruję się również odrobiną instynktu. Na szczęście, tym razem poszło dobrze i udało się uratować drużynę - powiedział Drągowski w rozmowie ze Sky Sport.

W drugiej połowie koledzy Drągowskiego zdołali zdobyć gola, który okazał się decydujący. W 72. minucie na wynik meczu ustalił Dusan Vlahovic. Zwycięstwa mogło nie być, ale w 98. minucie kolejny raz popisał się polski bramkarz.

Bartłomiej Drągowski zatrzymał groźne uderzenie Razvana Marina. Za swój fantastyczny występ został okrzyknięty bohaterem meczu. Pod wrażeniem występu Polaka są włoskie media, które komplementują go w pomeczowych relacjach. “La Gazzetta dello Sport” przyznała Drągowskiemu ocenę 7,5 - najwyższą spośród zawodników Fiorentiny.

Hitem stała się także reakcja Bartłomieja Drągowskiego na obroniony rzut karny. Reprezentant Polski z wyraźną satysfakcją głośno “ryknął” po złapaniu piłki. Powodów do zadowolenia jest więcej. Dzięki tej wygranej Fiorentina awansowała na 12. miejsce w tabeli i ma już sześć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Źródło: Twitter, Sky Sport