Serie A Reca
screen twitter/ Eleven Sports
Autor Łukasz Kowalski - 12 Grudnia 2020

Piękny gol reprezentanta Polski w Serie A. Pobiegł pół boiska i huknął, bramkarz bez szans (WIDEO)

Serie A w końcu było świadkiem zwycięstwa tegorocznego beniaminka Crotone. Zespół z Kalabrii ograł innego z beniaminków, Spazię, aż 4:1. Jednym z bohaterów gospodarzy był zawodnik reprezentacji Polski, Arkadiusz Reca. Polak popisał się efektownym trafieniem i jeszcze efektowniejszą cieszynką. Dla Recy to pierwszy gol w karierze na boiskach Serie A.

• Serie A w końcu ze zwycięstwem Crotone.
  • W pojedynku beniaminków zespół z Kalabrii okazał się lepszy od Spazii.
  • Jednym z bohaterów spotkania był Arkadiusz Reca.
  • Polak strzelił swoją pierwszą bramkę w Serie A.

Serie A aż do grudnia musiało czekać na pierwsze zwycięstwo Crotone w tym sezonie. Beniaminek w poprzedniej kampanii w Serie B nie miał sobie równych i pewnie awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Polskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy PolakówPolskie media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Nie żyje Zbigniew Bemowski, kiedyś był idolem tysięcy PolakówCzytaj dalej

Serie A z pierwszym golem Arkadiusza Recy

W obecnym sezonie piłkarze Crotone zawodzili na całej linii. Przez 10 kolejek zebrali tylko dwa punkty. Zaliczyli aż osiem porażek. O tytuł najsilniejszego beniaminka w obecnych rozgrywkach walczyły Spazia i Benevento.

W meczu 11. kolejki na własnym stadionie zawodnicy Giovanniego Stroppy podejmowali Spezię. Na własnym stadionie nad tym zespołem zawodnicy z Kalabrii czekali aż pięć lat. Po sobotnim spotkaniu mogą mówić o przełamaniu.

Zawodnicy Crotone sobotni mecz zaczęli z wysokiego C. Już w 7 minucie objęli prowadzenie po strzale Juniora Messiasa. Już 11 minut później było 1:1 za sprawa trafienia Diego Fariasa. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Crotone przycisnęło rywali na początku drugiej połowy. W 49. minucie Reca idealnie przyjął crossowe podanie od Salvatore Moliny, wpadł w pole karne, nawinął Jacopo Salę i prawą, słabszą nogą, pokonał Ivana Provedela.

Media właśnie podały druzgocącą wiadomość. Arkadiusz Milik może nie zagrać na Euro, jest wielki problemMedia właśnie podały druzgocącą wiadomość. Arkadiusz Milik może nie zagrać na Euro, jest wielki problemCzytaj dalej

Reca jednym z bohaterów Crotone

Efektowną bramkę Polak uczcił jeszcze bardziej efektowną celebracją. Reca popisał się efektownym saltem. Dla reprezentanta Polski to pierwsze jego trafienie na boiskach Serie A. Do tego ma na koncie cztery asysty.

Po golu polskiego obrońcy Crotone poczuło krew i mocniej ruszyło na rywali. Już siedem minut później było 3:1 dla ostatniej ekipy Serie A po trafieniu Eduardo Henrique. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Junior Messias.

Po efektownym zwycięstwie sytuacja Crotone w tabeli nie uległa zmianie, dalej zamyka stawkę Serie A. Do pierwszego bezpiecznego miejsca, dającego utrzymanie tracą obecnie 4 punkty.

Reca w Crotone gra na zasadzie wypożyczenia z Atalanty Bergamo. W obecnym sezonie opuścił tylko jedno spotkanie ligowe, a do tego zagrał w meczu Pucharu Włoch. Na konie w tym sezonie ma jeszcze dwie asysty.

Pozostałe dwie na boiskach Serie A zaliczył w poprzednim sezonie w barwach SPAL. Reprezentant Polski spędza już swój trzeci sezon na boiskach włoskiej ligi. Tylko w Atalancie nie mógł liczyć na regularne występy.