Serie A
Xinhua News/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 15 Maja 2020

Oficjalnie: Serie A wraca do gry. Znamy datę powrotu ligi włoskiej, prędzej niż myślicie

Serie A jest kolejną z europejskich lig, które podjęły zdecydowane kroki w kierunku dokończenia sezonu. Pandemia koronawirusa przez długi czas uniemożliwiała we Włoszech jakiekolwiek działania mające na celu wznowienie gry. Sytuacja jednak się zmieniła i tamtejszy rząd dał “zielone światło” dla ligi. Poznaliśmy datę powrotu pilkarzy na boiska.

Serie A wróci wcześniej, niż można było się spodziewać. Włosi najdłużej zmagali się z rozprzestrzeniającą się epidemią, jednak udało się opanować sytuację na tyle, by piłkarze wrócili do treningów. Wiemy też, kiedy wrócą do rywalizacji o punkty.

Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Myślałeś, że jak pijesz dużo wody, to będziesz zdrowy? Mylisz się, naukowcy mówią o wielkim niebezpieczeństwie
  2. WIDEO - Nielegalne wyścigi uliczne w wykonaniu kandydatów na Prezydenta


Serie A jest gotowa do gry. Poznaliśmy datę powrotu do rywalizacji

Pierwsze dni maja to we Włoszech początek wprowadzania drugiego etapu znoszenia obostrzeń wynikających z panującej pandemii koronawirusa. Rząd państwa postanowił dać Lega Serie A pozwolenie na rozpoczęcie przygotowań do wznowienia rozgrywek. Od kilku dni piłkarze trenują na terenach ośrodków klubowych indywidualnie, a już od 18 maja będą mogli wrócić do treningów grupowych.

W środę doszło do rozmów przedstawicieli włoskiej federacji i wszystkich dwudziestu klubów grających w Serie A. Wszyscy jednogłośnie opowiedzieli się za wznowieniem rozgrywek i jednocześnie postanowili, że potrzebują miesiąca na przygotowanie się do ponownej gry. Ustalono, że zespoły wrócą do rywalizacji o “Scudetto” 13 czerwca.

Nowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyNowa potęga w polskiej piłce? Jeden z najbogatszych Polaków zainteresował się byłą drużyną EkstraklasyCzytaj dalej


Wciąż istnieje ryzyko związane z koronawirusem

„Serie A przypomina, że ​​w związku z licencjobiorcami praw audiowizualnych na lata 2018-2021 należy przestrzegać terminów płatności określonych w umowach, aby utrzymać z nimi konstruktywne relacje. Jeżeli chodzi o wznowienia działalności sportowej, to zgodnie z decyzjami rządu i przyjętymi protokołami medycznymi mającymi na celu ochronę zawodników i wszystkich zawodowców, wskazano datę wznowienia sezonu na 13 czerwca” - możemy przeczytać w opublikowanym po zebraniu komunikacie.

Istnieje wciąż jednak ryzyko, że plany te nie dojdą do skutku. Wszystko przez zapis w specjalnie przygotowanym protokole medycznym. Określono, że w sytuacji wystąpienia infekcji wywołanej przez koronawirusa u jednego z piłkarzy, cała drużyna musi poddać się obowiązkowej, dwutygodniowej kwarantannie. Oznacza to, że start rozgrywek mógłby ponownie zostać przesunięty na inny termin. W takiej sytuacji możliwe też jest natychmiastowe zakończenie sezonu.

Źródło: Lega Serie A

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Restauracje, fryzjerzy i bary otwarte już od przyszłego tygodnia. Zaskakująca decyzja rządu Włoch
  2. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  3. Kamil Stoch nigdy nie zdradził jednego szczegółu. Znamy prawdę na temat tego, czy nasz skoczek ma dzieci
  4. Robert Kubica może wrócić do Formuły 1. Polak stanął przed wielką szansą
  5. Oficjalnie. Karuzela transferowa ruszyła. Matysik w Bayerze, pilna informacja obiegła kibiców
  6. Nowy zakaz wchodzi 20 maja. Objętych ponad 100 tys. sklepów, dotknie 9 mln Polaków, dla połowy z nich będzie nieprzyjemną niespodzianką

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News