Serie A Ekstraklasa
Instagram - Lubomir Tupta
Autor Piotr Bernaciak - 16 Stycznia 2020

Zawodnik Serie A przeniósł się do Ekstraklasy. Takiego transferu nie było od dawna

Serie A to liga, z której zawodnicy najczęściej nie trafiają do Polski. Tym razem doszło jednak do bardzo interesującego transferu, o którym dyskutują kibice. Piłkarz wzbudził niemałe zainteresowanie.

Serie A cieszy się w Polsce ogromnym zainteresowaniem z racji tego, że gra w niej wielu Polaków. Nie da się ukryć, że zawodnicy z naszej ligi często trafiają właśnie do ligi włoskiej, gdzie udaje im się rozkręcić swoją karierę. Nie inaczej było z Arkadiuszem Milikiem czy Karolem Linettym, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z drogą w odwrotną stronę.

Dowiadujemy się bowiem, że piłkarz z Serie A podpisał kontrakt ze znaną drużyną występującą w Ekstraklasie. Dla zespołu może to być prawdziwie gigantyczne wzmocnienie, natomiast piłkarz otrzyma szansę do rozwoju i regularnej gry, na którą nie mógł w ostatnim czasie liczyć.

Robert Lewandowski niczym Adam Małysz. Internauci wyśmiali pomysł polskiego gwiazdoraRobert Lewandowski niczym Adam Małysz. Internauci wyśmiali pomysł polskiego gwiazdoraCzytaj dalej

Serie A drogą do Ekstraklasy

Wisła Kraków ogłosiła, że podpisano kontrakt z Lubomirem Tuptą, słowackim piłkarzem grającym dotychczas w Hellasie Werona. Zaliczał on w nim jednak głównie występy na zapleczu ligi włoskiej, a w samej Serie A nie pojawiał się na boisku. Z tego powodu postanowił on dokonać zmian i ostatecznie nawiązał współpracę właśnie z Wisłą Kraków. Chodzi o półroczne wypożyczenie.

Co ciekawe, krakowianie zapewnili sobie także procenty od dalszych transferów słowackiego piłkarza. Jeżeli Hellas zarobi na nim w przyszłości, to pieniądze otrzyma także Wisła Kraków. Nie trzeba mówić, że każde pieniądze są dla klubu bardzo ważne w związku z trudną sytuacją w ostatnich miesiącach.

Serie A. Piłkarz przenosi się do Polski

Lubomir Tupta występuje na pozycji środkowego napastnika. W poprzednim sezonie w 17 meczach w Serie B strzelił dwa gole, a w tym sezonie nie udało mu się ani razu wystąpić w Serie A.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piłkarz Legii Warszawa przechodzi do Wisły Kraków. Kibice mogą mu tego nie wybaczyć
  2. Były reprezentant Polski znalazł nowy klub. Zagra w drugiej lidze tureckiej
  3. Kolejny wypadek w trakcie Rajdu Dakar. Helikopter zabrał rannego do szpitala
  4. Gwiazdor piłki nożnej wszedł do pralki. Potem zrobił coś, czego nikt się nie spodziewał [WIDEO]
  5. Uczestnik Ligi Mistrzów bliski gry w Ekstraklasie. Zadziwiający transfer może stać się faktem
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News