Lazio Rzym - Inter Mediolan
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 16 Lutego 2020

Lazio Rzym - Inter Mediolan. Wielkie emocje w meczu na szczycie Serie A (WIDEO)

Lazio Rzym i Inter Mediolan liczą na nawiązanie walki z Juventusem o tytuł mistrza Włoch. Obie drużyny potwierdziły swoje aspiracje w wyrównanym meczu, który do ostatnich sekund trzymał w napięciu fanów na Stadio Olimpico.

Przed spotkaniem Inter miał na koncie 54, a Lazio 53 punkty. Stawką meczy było udowodnienie mistrzowskich ambicji i pozycja głównego rywala Juventusu Turyn w rywalizacji o scudetto.

Lazio - Inter do przerwy na remis

Na początku spotkania więcej ochoty do gry ofensywnej wykazywało Lazio. Rzynmianie już w 9. minucie zagrozili bramce Interu. Zza pola karnego potężnie uderzył Siergiej Milinković-Savić, jednak uderzenie Serba trafiło w słupek. Następnie do głosu zaczęli dochodzić goście. W 19. minucie gry groźnie uderzył Romelu Lukaku, ale jego strzał odbił Thomas Strakosha. Wynik tuż przed przerwą otworzył Ashley Young, który dobił silny strzał Antonio Candrevy.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęło Lazio. Już w 49. minucie zakotłowało się w polu karnym Interu i sędzia podyktował rzut karny dla Rzymian. Jedenastkę pewnie wykorzystał Ciro Immobile. Kolejne minuty upływały pod znakiem "gry w kości" - zawodnicy obu drużyn nie szczędzili sobie ostrych wejść i kuksańców.

Lazio objęło prowadzenie w 69. minucie za sprawą Milinkovicia Savicia. Futbolówka trafiła pod nogi Serba w polu karnym po ogromnym zamieszaniu. Ten zachował zimną krew i pokonał Daniele Padellego. Wynik 2:1 dla gospodarzy utrzymał się do końca meczu.