Serie A
zestadionu.pl
Autor Mateusz Wysokiński - 23 Lutego 2020

Koronawirus dotarł do Serie A. Hitowe spotkania odwoływane, oficjalny komunikat władz ligi

Serie A odwołuje hitowe spotkania ligi włoskiej. Władze kraju z półwyspu Apenińskiego, który zmaga się z 30 przypadkami zachorowań na koronawirusa wydał oświadczenie w sprawie występowania choroby, która dotarła nawet do najwyższego poziomu rozgrywkowego. Sytuacja jest bardzo skomplikowana, a sami kibice zaczynają bać się o życie swoje, jak i piłkarzy.

Serie A potwierdziła odwołanie kilku spotkań w dniu 23 lutego 2020 roku. Władze włoskiej ligi, które informowały wczoraj o pojawieniu się przypadku zachorowania wśród jednego z piłkarzy występujących w niższych ligach amatorskich podjęła decyzję o podjęciu radykalnych środków względem zwalczania niebezpiecznej epidemii. Minister sportu Włoch przekazał rano informację o tym, że niektóre spotkania Serie A zostaną odwołane. Kibice nie zobaczą m.in. spotkania Interu Mediolan z Sampdorią Genua.

Wielkie zwycięstwo Macieja Kota. Polak nie dał szans rywalom w trakcie zawodówWielkie zwycięstwo Macieja Kota. Polak nie dał szans rywalom w trakcie zawodówCzytaj dalej

Serie A odwołuje mecze. Wszystko przez koronawirusa

Z racji tego, że choroba we Włoszech najbardziej dotknęła region Lombardii i Veneto, to drużyny wywodzące się z północy Włoch dostały rządową instrukcję, aby odwoływać spotkania. Zarządzanie władz ligi i włoskiego ministra sportu objęło mecze między Interem Mediolan a Sampdorią, Hellasem Werona a Cagliari i Atalantą Bergamo a Sassuolo. W niedzielę miłośnicy włoskiej piłki będą mogli obejrzeć wyłącznie spotkania między Torino a Parmą i Romy z Lecce.

- Rząd pracuje nad pilnymi środkami w celu zdecydowanego stawienia czoła przypadkami zarażenia koronawirusem.Środki te obejmują również świat sportu w celu zapobiegania zagrożeniom i lepszego dbania o zdrowie osób biorących udział w wydarzeniach i zawodach. - napisał w uzasadnieniu włoski minister sportu Vincenzo Spadafora.

Wielki wyczyn Leo Messiego. Argentyńczyk z oficjalnym rekordem świataWielki wyczyn Leo Messiego. Argentyńczyk z oficjalnym rekordem świataCzytaj dalej

Piłka nożna w Lombardii i Veneto zawieszona

Jak na razie władze włoskiego ministerstwa sportu podały instrukcję co do postępowania w trakcie dzisiejszej niedzieli. Niewykluczone jednak, że imprezy sportowe w regionach Lombardii i Veneto zostaną odwołane na dłuższy czas.

- Postępując zgodnie ze środkami podjętymi przez ministerstwo ze względów ochronnych i maksymalnej ostrożności, na polecenie rządu proszę o zawieszenie w niedzielę wszystkich wydarzeń sportowych na wszystkich poziomach i dyscyplinach zaplanowanych dla regionu Lombardii i Veneto - napisał w oświadczeniu Spadafora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Straszne odkrycie celników. Przecierali oczy, nie mogli uwierzyć w zawartość paczki
  2. Niepokojąca wizja Jackowskiego. Przepowiada pożar w Warszawie
  3. Łukasz Piszczek strzelił niezwykłą bramkę. Pękamy z dumy, wielki mecz Polaka (WIDEO)
  4. Arkadiusz Milik o krok od transferu z Napoli. Polak podjął już decyzję, wszystko jasne
  5. Polscy skoczkowie potraktowani nieludzko. Wszystko na kilkanaście godzin przed Pucharem Świata, co za upokorzenie
  6. W McDonald's doszło do horrendum. Rodzice nie będą już tak chętnie brać tam dzieci?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News