Serie A
instagram.com/ashleyyoung
Autor Mateusz Wysokiński - 25 Marca 2020

Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego

Serie A, podobnie jak inne ligi europejskie została zawieszona z powodu epidemii koronawirusa. Piłkarze przebywają teraz w domach, bądź na kwarantannach i w miarę możliwości, trenują indywidualnie. Jedna z gwiazd piłki nożnej postanowiła zaapelować do rodaków w sprawie choroby i przekazał kilka porad na temat życia w tak trudnym czasie. Rady zawodnika powinny być ważne dla każdej osoby, któr nie chce zachorować w trakcie epidemii.

Serie A w tym sezonie zostałą już raczej zakończona. Nikt nie spodziewa się, aby piłkarze wrócili na boisku w momencie, w którym w kraju panuje epidemia i wszystkie sprawy zostały zepchnięte na drugi plan w związku z potrzebą walki z chorobą. Piłkarze, którzy żyją we Włoszech już nie raz pokazywali gesty solidarności względem kibiców. Jeden z reprezentantów Anglii, który od niedawna występuje na półwyspie Apenińskim postanowił przekazać, jak trzeba robić, aby uniknąć choroby. Jego apel skierowany do rodaków podbił internet.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Nie żyje legenda hiszpańskiego futbolu. Odpowiadał za sukces wielu klubów
2. Cristiano Ronaldo nie zagra więcej w Juventusie? Nowe doniesienia portugalskich mediów

Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćNie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomośćCzytaj dalej

Serie A. Reprezentant Anglii z apelem w sprawie koronawirusa

Piłkarzem, który zabrał głos na temat choroby jest Ashley Young. Zawodnik Interu Mediolan, który jeszcze do niedawna występował w Manchesterze United powiedział, że za wszelką cenę trzeba unikać bezsensownego wychodzenia do supermarketów, ponieważ są one skupiskiem zarazy. Kiedy jednak zdecydujemy się na pójście do sklepu, powinniśmy pamiętać o środkach bezpieczeństwa w rodzaju rękawiczek ochronnych i trzymaniu dystansu między ludźmi.

- Patrząc realnie, to supermarkety są teraz wasze główne zagrożenie. We Włoszech pójście do sklepu jest zaskakująco spokojne. Nikt nie walczy o jedzenie, nie ma pustych półek i nie ma oskarżania personelu o brak produktów. I właściwie w każdym przypadku na zakupy idzie tylko jedna osoba z rodziny. Ograniczono liczbę osób, które wchodzą do sklepów. Czekajcie i bądźcie cierpliwi. Jeśli musisz wsiąść do windy. To poczekaj aż wejdzie do niej tylko jedna osoba. Stań po drugiej stronie z twarzą do ściany - nie oddychaj w kierunku nieznajomych - mówi Anglik.

Robert Lewandowski zdradził, co robi w trakcie epidemii. Wielki sekret Bayernu wyszedł na jaw (ZDJĘCIA)Robert Lewandowski zdradził, co robi w trakcie epidemii. Wielki sekret Bayernu wyszedł na jaw (ZDJĘCIA)Czytaj dalej

Ashley Young apeluje o rozwagę

Były piłkarz Aston Villi zaznacza, że w tym ciężkim czasie powinno się traktować każdego obcego człowieka jako potencjalnego nosiciela wirusa. Wtedy dopiero można zachować odpowiednie środki bezpieczności i nie spotykać się w trakcie, kiedy jest to bardzo nie wskazane.

- Każdego, kto nie jest twoim domownikiem, traktuj jako potencjalną osobę z wirusem. Pamiętaj, że inni również powinni tak na ciebie reagować. - mówi uczestnik Euro 2016.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe ograniczenia w Polsce. Premier ogłosił decyzję, sytuacja jest poważna
  2. Znany reżyser lekceważy zagrożenie koronawirusem? Kręci film w środku Warszawy
  3. Wiemy, dokąd trafi milion euro od Lewandowskich. Para zamknęła usta krytykom
  4. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia
  5. Wielka radość w rodzinie Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN pęka z dumy
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News