Serie A powrót
ALBERTO PIZZOLI/AFP/East News
Autor Piotr Bernaciak - 27 Kwietnia 2020

Podjęto bardzo ważną decyzję w sprawie powrotu Serie A. Kibice są wściekli, nie tak to miało wyglądać

Serie A zawiesiła swoje rozgrywki jako pierwsza na świecie w związku z panującą epidemią we Włoszech. Teraz podjęto decyzję, która zaskoczy wielu kibiców. Niestety wydaje się, że nie dla wszystkich jest to pozytywna wiadomość.

Serie A zgodnie z zaleceniami ekspertów została przerwana na samym początku epidemii, by ograniczyć transmisję koronawirusa wśród piłkarzy, sztabów szkoleniowych i kibiców. Z perspektywy czasu wydaje się, że była to bardzo słuszna decyzja, bo w ten sposób prawdopodobnie udało się zapobiec tragedii, jaką byłoby dalsze przenoszenie się koronawirusa.

Teraz podjęto decyzję, która nie musi spodobać się każdemu kibicowi. Władze Serie A musiały zadecydować na temat dalszych planów na rozegranie sezonu, który został zawieszony. Jeszcze nigdy nie mieliśmy do czynienia z taką sytuacją, dlatego trudno było ustalić, jakie rozwiązanie zostanie wdrożone. Zdecydowano się na plan, który nie musi spodobać się każdemu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachu
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa
Marcin Najman zdradził największą tajemnicę swojej kariery. Pseudonim nadał mu największy gwiazdor PolsatuMarcin Najman zdradził największą tajemnicę swojej kariery. Pseudonim nadał mu największy gwiazdor PolsatuCzytaj dalej

Serie A została zawieszona kilka tygodni temu

Serie A została zawieszona jeszcze przed tym, jak u któregokolwiek z piłkarzy wykryto koronawirusa. Władze ligi zamierzały ograniczyć niebezpieczeństwo zarażenia się przez kibiców na trybunach i liga została przerwana przez jakimikolwiek większymi ograniczeniami ze strony władz. Na postanowienia w sprawie powrotu Serie A czekaliśmy dość długo, lecz w końcu zadecydowano.

Okazuje się, że piłkarze ligi włoskiej mają wznowić przygotowania do treningów już na początku maja. Taka decyzja dla wielu kibiców jest zwyczajnie oburzająca, bo fani twierdzą, że zagrożenie wciąż jest ogromne i wznowienie ligi na końcu miesiąca może być zbyt ryzykowne i doprowadzić do kolejnych zarażeń wśród piłkarzy. Wtedy trzeba by było znów zawiesić ligę.

W kraju nie wykryto koronawirusa. Mimo to liga piłkarska została zawieszona, pilne informacjeW kraju nie wykryto koronawirusa. Mimo to liga piłkarska została zawieszona, pilne informacjeCzytaj dalej

Serie A ma wrócić niebawem

4 maja piłkarze na pewno wrócą do indywidualnych treningów. Po dwóch tygodniach mają wznowić treningi w grupach, a jeżeli stan pandemii nie będzie temu zagrażał, liga wrócić ma na przełomie maja i czerwca. Wielu kibiców jednak się temu sprzeciwia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nasi sąsiedzi otworzyli granice, a teraz odradzają podróży. Zadziwiający apel szefa MSZ
  2. Strażacy mogli zginąć w wypadku. Wszystko się nagrało, jest wideo
  3. Justyna Żyła błysnęła odkrytym biustem. Z ortografią nie poszło jej już tak dobrze (FOTO)
  4. Barcelona sprzedaje nazwę stadionu. Przez nowego sponsora klub może najeść się wstydu
  5. Artur Szpilka naraził się TVP. Stacja nie miała dla niego litości
  6. Premier: już od 4 maja zniesienie kolejnych obostrzeń. Wielu Polaków długo na to czekało

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News