Serie A
Wikimedia Commons/ildirettore
Autor Bartosz Goluch - 31 Marca 2020

Epidemia we Włoszech sparaliżowała kraj. "Żyjemy jak w horrorze"

Serie A wstrzymała rozgrywki zaraz po informacjach o pierwszych zarażeniach koronawirusem wśród piłkarzy. Oprócz futbolu stanął właściwie cały kraj. Dyrektor sportowy Lazio Rzym w pełnych niepokoju słowach podsumował sytuację w Italii podczas epidemii.

Albańczyk Igli Tare pełni funkcję zakończył karierę piłkarską w barwach Lazio. Pozostał w klubie i obecnie pełni funkcję dyrektora sportowego klubu. Działacz jest bardzo zaniepokojony sytuacją w swojej drugiej ojczyźnie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę
  2. Epidemia koronawirusa zmusiła Brytyjczyków do budowy gigantycznego szpitala
Legenda skoków narciarskich poprowadzi kadrę rywali Polaków. To były mistrz świataLegenda skoków narciarskich poprowadzi kadrę rywali Polaków. To były mistrz świataCzytaj dalej

Serie A wstrzymana, życie we Włoszech "przypomina horror"

- Codziennie wstaję i nie mogę uwierzyć w to, co widzę. Wojskowe ciężarówki, a w nich dziesiątki zmarłych. We Włoszech żyjemy jak w horrorze, który nie ma końca - powiedział Albańczyk.

Tare twierdzi, że sytuacja jest dramatyczna, a do epidemii doprowadziło bagatelizowanie problemu. - To, co się dzieje, jest ekstremalne w każdym wymiarze. Na początku wszyscy lekceważyli epidemię. Teraz nikt już nie mówi lekkim językiem, teraz nazywają to wojną. Od tygodni widzę tylko wojskowe ciężarówki pełne ciał. To nie tylko szokuje, ale zostawia człowieka z traumą. A do tego liczby, statystyki, które codziennie są coraz gorsze. To jest katastrofa dla całego kraju - twierdzi.

Polski klub został oszukany. Może stracić nawet 10 milionów złotychPolski klub został oszukany. Może stracić nawet 10 milionów złotychCzytaj dalej

Lazio w czasach kryzysu. Jak radzi sobie klub?

Tare uspokoił fanów rzymskiego klubu - kryzys nie powinien doprowadzić go do poważniejszych konsekwencji, przynajmniej w najbliższym czasie. Na razie piłkarze otrzymują pełne wynagrodzenia, jednak sytuacja może się zmienić. - Pewnie to wkrótce będzie musiało się zmienić, ale dotychczas udaje nam się funkcjonować w miarę płynnie. Nie rozmawialiśmy jeszcze z piłkarzami na ten temat - ujawnił.

We Włoszech stwierdzono już 101 tys. zakażeń koronawirusem. Choroba spowodowała śmierć ponad 11 tys. pacjentów w Italii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bary i kawiarnie działają, dzieci chodzą do szkoły. Podejście europejskiego kraju do pandemii może dziwić
  2. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar
  3. Ile zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  4. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  5. Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia
  6. Oficjalnie: są nowe, ważne zmiany w godzinach pracy i nie tylko. Wielu się nie spodobają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News