Sevilla - Inter Mediolan
MARTIN MEISSNER/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 21 Sierpnia 2020

Sevilla - Inter Mediolan. Wielkie emocje w finale LE. Zwycięzca mógł być tylko jeden

Sevilla - Inter Mediolan. W Kolonii odbył się wielki finał Ligi Europy. Zmierzyły się w nim zespoły Sevilli oraz Interu Mediolan. Przed spotkaniem trudno było wskazać faworyta, bowiem Hiszpanie są prawdziwymi ekspertami od tych rozgrywek, natomiast Inter imponował formą w drodze do finału. Ostatecznie góra okazali się piłkarze Sevilli, którzy po dramatycznym meczu zdołali wygrać 3:2.

Sevilla - Inter Mediolan. Wielki finał Ligi Europy już za nami. Piłkarze obu drużyn dostarczyli kibicom niesamowitych emocji i oglądaliśmy grad bramek. Ostatecznie po zaciętym boju górą byli piłkarze Sevilli, którzy zwyciężyli 3:2 mimo początkowych kłopotów.

Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Anna Lewandowska zadziwia w dniu urodzin męża. Pokazała się bez ubrania przed tysiącami Polaków, co za widok (FOTO)Czytaj dalej

1. 10-letnia dziewczynka zaszła w ciążę. Porażające, kto okazał się ojcem
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nowy zakaz dla części turystów. Dotyczy tysięcy ludzi

Sevilla - Inter Mediolan. Emocje w eielkim finale Ligi Europy

W piątkowy wieczór o godzinie 21:00 w Kolonii rozpoczął się finał Ligi Europy. W walce o prestiżowe trofeum zmierzyły się ze sobą Inter Mediolan oraz Sevilla. Nikt nie mógł spodziewać się, że już od pierwszego gwizdka będziemy oglądać prawdziwą wymianę ciosów. Już po pięciu minutach Inter objął prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Romelu Lukaku. Sam poszkodowany wykonał skutecznie “jedenastkę”.

Radość piłkarzy z Mediolanu trwała jednak tylko siedem minut. W 12. minucie gry doskonałe dośrodkowanie z prawej strony boiska autorstwa Jesusa Navasa wykorzystał Luuk de Jong. Holender pięknie złożył się do uderzenia głową i pokonał próbującego interweniować Samira Handanovicia.

Kilka minut później doszło do kontrowersyjnego zdarzenia. Piłkarz Sevilli Diego Ocampos zagrał ręką we własnym polu karnym, jednak sędzia Danny Makkelie nie zdecydował się podyktować rzutu karnego. Piłkarze Interu rzucili się do protestów, jednak arbiter pozostawał niewzruszony. Z taką decyzją nie mógł pogodzić się Antonio Conte. Szkoleniowiec Interu został za dyskusję ukarany żółtą kartką.

W 33. minucie obejrzeliśmy kolejną bramkę. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył ponownie Luuk de Jong i pięknym uderzeniem dał prowadzenie Sevilli. Tym razem to jednak radość piłkarzy z Hiszpanii nie trwała długo. Już trzy minuty później Inter świetnie rozegrał rzut wolny i Diego Godin również strzałem głową, doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik już się nie zmienił. 2:2.

Marta Linkiewicz pokazała swoją intymność w internecie. Przekroczyła ostatnią granicę, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz pokazała swoją intymność w internecie. Przekroczyła ostatnią granicę, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Sevilla odrobiła straty i sięgneła po cenne trofeum

Po zmianie stron pierwsza groźna okazja nadeszła dopiero w 56. minucie. Uderzenie z lewej strony pola karnego zawodnika Sevilli trafiło jednak tylko w boczną siatkę. Kilkadziesiąt sekund później strzał z dystansu na bramkę Sevilli oddał Ashley Young, jednak piłka poszybowała ponad poprzeczką. W 65. minucie gry doskonałą okazję zmarnował Romelu Lukaku. Napastnik z Belgii przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Bono.

Wreszcie nastała 74. minuta meczu. Sevilla wykonywała rzut wolny z prawej strony boiska. Po zamieszaniu w polu karnym na ekwilibrystyczny strzał przewrotką zdecydował się Diego Carlos. Piłka trafiła jeszcze w nogę niefortunnie interweniującego Romelu Lukaku i wpadła do bramki. Wynik 3:2 i Sevilla przybliżyła się do końcowego triumfu.

Ostatecznie mimo rozpaczliwych ataków i prób wyrównania, Inter Mediolan nie zdołał już zdobyć bramki i spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Sevilli. Hiszpanie mogli rozpocząć świętowanie zdobycia pucharu przyznawanego za zwycięstwo w Lidze Europy. To już ich szósty taki triumf w historii, co jest absolutnym rekordem.

3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe