stadion
wikipedia.com/ By Linshi2 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=85189019
Autor Mateusz Wysokiński - 22 Marca 2020

Legendarny stadion klubu z Ekstraklasy idzie pod rozbiórkę. Zupełnie nowa inwestycja

Stadion przedstawiciela Ekstraklasy niebawem przestanie istnieć. Jeden z klubów z najwyższej ligi, który ma w swojej historii Puchar i Superpuchar Polski pozbędzie się swojego wysłużonego obiektu. Zamiast tego, powstanie zupełnie nowy obiekt, który ma kosztować aż 150 milionów złotych.

Stadion jednego z polskich klubów wymaga natychmiastowego remontu. Obiekt, który został otworzony w 1973 i widział mecze Pucharu UEFA, a także tryumf w Pucharze Polski zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie zupełnie nowy obiekt. Władze miejskie potwierdzają, że już po zakończeniu rozgrywek na teren stadionu wjadą buldożery, a projekt nowego obiektu piłkarskiego będzie przepiękny i idealny na realia XXI wieku.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Kiedy Stoch i Kubacki zakończą karierę? Adam Małysz ujawnia plany skoczków
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Sensacyjny transfer legendy reprezentacji Polski. Takiego scenariusza nie spodziewał się niktSensacyjny transfer legendy reprezentacji Polski. Takiego scenariusza nie spodziewał się niktCzytaj dalej

Stadion klubu z Ekstraklasy zostanie rozebrany. Oficjalne potwierdzenie władz miejskich

Obiekt, który przejdzie całkowitą metamorfozę, należy do Wisły Płock. Drużyna "Nafciarzy", która swoje mecze rozgrywa od 1973 roku na stadionie im. Kazimierza Górskiego (nazwę tą zyskał w 2004 roku) od dawna miała dostać nowy stadion, który przystosowany byłby do potrzeb współczesnej piłki nożnej. W końcu sen Wisły Płock o nowym, nowoczesnym obiekcie się spełni, a swój głos w tej sprawie zabrał prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

- Stadion jest obecnie na etapie projektowania. Firma ma na jego wykonanie siedem miesięcy, licząc od 7 marca. Planujemy w tym czasie, po zakończeniu rozgrywek ligowych w czerwcu lub lipcu, rozpocząć prace rozbiórkowe przynajmniej na jednej trybunie - powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Szczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datęSzczepionka na koronawirusa będzie już niebawem? Właściciel Hoffenheim podał radosną nowinę, znamy datęCzytaj dalej

Nowy stadion Wisły posłuży jej przez wiele lat

Projektanci nowego obiektu piłkarskiego dla Nafciarzy stoją przed zadaniem zwiększenia ilości miejsc siedzących na stadionie. Jak na razie, na obiekcie może zmieścić się 10 tysięcy kibiców, ale plan zakłada, aby ta liczba była o 5 tysięcy większa.

Budowa ma się odbywać w trakcie rozgrywania meczów ligowych, w związku z czym piłkarze nie będą musieli zmieniać miejsca swoich spotkań ligowych. Według kosztorysu nowy obiekt Wisły Płock ma kosztować 150 milionów złotych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wyjdzie z domu po 17:00, kary są bardzo wysokie. Dwa kolejne kraje wprowadzają ostre reguły walki z chorobą
  2. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  3. Reprezentant Polski był w centrum trzęsienia ziemi. Poruszające wyznanie. "Myślałem, ze to koniec świata"
  4. Włoski lekarz nie ma wątpliwości. Mecz w Lidze Mistrzów zwiększył zachorowania
  5. Były gwiazdor Manchesteru United zarażony koronawirusem. Oficjalny komunikat klubu
  6. Z czego wymutował koronawirus? Jest nagranie, eksperci wskazali straszne miejsce na mapie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News