siatkówka reprezentacja covid
MARCO BERTORELLO/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 2 Czerwca 2020

Reprezentacja Polski przeszła testy na obecność COVID-19

Siatkówka w Polsce powoli zaczyna wracać do życia po epidemii koronawirusa. Reprezentacja Polski mężczyzn zebrała się w Spale na dwutygodniowe zgrupowanie. W poniedziałek zawodnicy i trenerzy przeszli testy na obecność COVID-19, wyniki mieli poznać we wtorek. Przed południem PZPS podał informację o wynikach.

Siatkówka w Polsce powoli zaczyna wracać do życia po pandemii spowodowanej koronawirusem. Reprezentacja Polski mężczyzn od wczoraj przebywa na zgrupowaniu w Spale. Pierwszy dzień przebiegał pod znakiem testów na obecność COVID-19. Wszyscy zawodnicy i trenerzy zostali poddani badaniom i we wtorek poznali wyniki.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życie
  2. Wideo - Cała Polska szuka kierowcy, który uziemił Lotnicze pogotowie ratunkowe. Wyznaczono nagrodę
Tragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieTragiczny wypadek reprezentantki Polski. Zawodniczka walczy o życieCzytaj dalej

Siatkówka w Polsce wraca

Trwające w Spale zgrupowanie reprezentacji Polski będzie inne w porównaniu z poprzednimi. Teraz przed kadrą nie ma żadnego turnieju, ponieważ Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przesunięte na przyszły rok, a Liga Narodów została odwołana. Jak zaznaczał sam trener kadry Vital Heynen, to zgrupowanie ma pomóc zbudować drużynę, oraz jest okazją do wspólnych treningów po dwumiesięcznej przerwie.

– Na pewno musimy zorganizować wspólnego grilla. Na razie to jedyna rzecz, którą zapisałem w swoim harmonogramie. To pomoże nam zbudować grupę. Nie chodzi o jedzenie, a o to, żeby usiąść, porozmawiać i spędzić wspólnie czas. Oby pogoda była dla nas łaskawa – powiedział trener przed rozpoczęciem zgrupowania.

W poniedziałek zawodnicy stawiali się w Spale, gdzie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. Pierwszego dnia zawodnicy jeszcze nie trenowali tylko wszyscy, razem ze sztabem trenerskim przechodzili badania na obecność koronawirusa.

Nie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaNie żyje znany na całym świecie gwiazdor. Krótko przed śmiercią spotkała go wielka tragediaCzytaj dalej

PZPS podał wyniki testów

–Zgodnie z zaleceniami wszyscy do otrzymania wyników badań pozostaną w izolacji. Posiłki będą podawane do pokojów. Po otrzymaniu rezultatów mam nadzieję negatywnych, ustalimy plan podczas spotkań sztabu i sztabu z zawodnikami – mówił w poniedziałek lekarz kadry Jan Sokal.

Dzisiaj Polski Związek Piłki Siatkowej za pomocą Twittera potwierdził, że wszyscy przebadani otrzymali wynik negatywny testu. - Koniec oczekiwania. Wszystkie wyniki negatywne - napisał PZPS.

Zgrupowanie w Spale potrwa dwa tygodnie. Po tym czasie zawodnicy dostana 14 dni wolnego, by później znów przez dwa tygodnie wspólnie trenować. PZPS chce zorganizować cztery mecze sparingowe z udziałem polskich siatkarzy. Nie wykluczone, że odbędzie się Memoriał Huberta Wagnera.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zmienili zdanie. Polacy polecą do uwielbianego kraju, ale jedno lotnisko jest wyjątkiem
  2. 600 plus dla pracujących, 400 dla niepracujących? Co będzie dalej z 500 plus?
  3. Nie żyje Piotr Rocki. Nocą legenda Ekstraklasy przegrała walkę z chorobą
  4. Kto jest najbogatszym piłkarzem na świecie? Wielkie zaskoczenia w pierwszej dziesiątce
  5. Gwiazda reprezentacji Polski leczyła się u psychiatry. Choroba zaatakowała niedawno
  6. Wojsko przejmie bezrobotnych. 3 tys. zł za miesiąc szkolenia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News