Siatkówka USA
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 4 Października 2019

Pierwsza porażka Polaków w Pucharze Świata. Dwa pierwsze sety zadecydowały

Siatkówka należy do najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Wiele osób śledzi zmagania naszej reprezentacji. Dziś Biało-czerwonym przytrafiła się porażka z USA. Nasi zawodnicy skomentowali niekorzystny wynik w starciu z Amerykanami.

Siatkówka cieszy się w naszym kraju niemałą popularnością. Dzieje się tak między innymi dzięki sukcesom reprezentacji Polski, osiągającej znakomite wyniki w wielu meczach na arenie międzynarodowej. Doskonale pamiętamy dwa triumfy Polaków z rzędu na mistrzostwach świata i brązowy medal na tegorocznych mistrzostwach Europy. Nasza kadra zalicza się do najsilniejszych na świecie.

Pomimo tego faktu czasami drużyna Vitala Heynena musi jednak uznać wyższość rywali. Tak właśnie było w dzisiejszym meczu ze Stanami Zjednoczonymi, gdy Polacy nie potrafili poradzić sobie z dobrze zorganizowaną grą przeciwników. Mecz z USA zakończył się wynikiem 3:1 dla przeciwników, co oznacza naszą pierwszą porażkę w Pucharze Świata rozgrywanym w Japonii.

Neymar opowiada o relacjach z kibicami PSG. Neymar opowiada o relacjach z kibicami PSG. "Z nimi jest tak, jak z kobietą"Czytaj dalej

Siatkówka należy do najpopularniejszych dyscyplin

- Na pewno późno weszliśmy w mecz. Zaczęliśmy walczyć w trzecim secie, a to było już za późno. Brakuje kilku osób, kilka wskoczyło do składu, ale musimy to uspokoić. Jedna porażka wcale nie przekreśla nas w walce o złoto, czy inne medale. Turniej jest długi. Dało się dziś zrobić więcej. W czwartym secie wystarczyło, by jeden punkt był w inną stronę i mogłoby się inaczej ułożyć - tłumaczył dziś w wywiadzie z TVP Karol Kłos.

Trudno nie zgodzić się z blokującym naszej reprezentacji. O zwycięstwie rywali zdecydowanie zadecydował sam początek spotkania. To właśnie wtedy nasza drużyna grała nie na swoim poziomie, nie pokazywała tego, do czego przyzwyczaiła nas w ostatnich latach. Nasi reprezentanci są jednak przekonani, że ten rezultat jest jedynie wypadkiem przy pracy, który nie przeszkodzi w osiągnięciu dobrego rezultatu w turnieju.

Polacy przegrali z reprezentacją USA w siatkówkę

Warto wspomnieć, że nasi siatkarze nie czują się najlepiej w Japonii. Wszystko przez to, że musieli nagle zmienić strefę czasową, a dochodzi do tego jeszcze ogromne zmęczenie w związku z grą na europejskim czempionacie. Długi wysiłek odbija się teraz na wynikach Biało-czerwonych, co sprawia, że powinniśmy dodatkowo doceniać ich zwycięstwa. Polacy walczą nie tylko z rywalami, ale również z wszelkimi przeciwnościami losu.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News