siatkówka
instagram.com/joannawolosz
Autor Mateusz Wysokiński - 6 Lutego 2020

Reprezentacja Polski straci wielką gwiazdę. "Myślę nad odpoczynkiem od reprezentacji"

Siatkówka kobiet w tym roku cieszyła się wielkim zainteresowaniem kibiców. Polki stoczyły heroiczny bój o igrzyska olimpijskie i dopiero zespół Turcji okazał się lepsze od reprezentantek Polski. Drużyna narodowa, mimo że zyskała serca kibiców, może zostać osłabiona. Jedna z największych gwiazd kobiecej kadry ogłosiła, że myśli o odpoczynku od gry w barwach narodowych. Ta wiadomość zmroziła krew w żyłach kibiców.

Siatkówka cieszy się w Polsce nieustającą popularnością. Zarówno reprezentacja mężczyzn, jak i kobiet jest wielką dumą dla kibiców, którzy z wielkimi emocjami obserwują każde spotkanie reprezentantów i reprezentantek Polski. Drużyna kobiet w tym roku walczyła o udział w igrzyskach olimpijskich i dopiero Turczynki okazały się rywalem, który przysporzył sportsmenkom dużych problemów. Jedna z gwiazdorek tamtej ekipy wyznała, że myśli, aby odpocząć od występów w barwach narodowych. Jej słowa zabolały kibiców, którzy nie sądzili, że reprezentantka Polski zdecyduje się na taki krok.

Wielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansWielki sukces kadry narodowej. Wygrali aż 8:0, rywale nie mieli żadnych szansCzytaj dalej

Siatkówka. Gwiazda kadry myśli o odpoczynku

Siatkarką, która zdecydowała się na bardzo odważną deklarację w sprawie swojej przyszłości, jest Joanna Wołosz. Niekwestionowana liderka reprezentacji Polski wyznała, że przegrana w meczu przeciwko Turcji kosztowała ją dużo nerwów, a zważając na jej doświadczenie i wiek chciałaby skupić się wyłącznie na karierze klubowej. Jak sama podkreśla, jeszcze nie rozmawiała z trenerem kadry na ten temat, ale nie wyklucza, że mecze w eliminacjach do olimpiady były jednymi z ostatnich w barwach narodowych.

- Myślę, że tak, bo trwający sezon klubowy jest bardzo wymagający, a czasu na odpoczynek mało. Do najmłodszych nie należę i chciałabym doprowadzić swoje ciało do ładu. Mam nadzieję, że szansę gry dostaną inne dziewczyny. Jeszcze nie rozmawiałam z trenerem na temat planów. - mówi Wołosz w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego.

Reprezentacja Polski będzie osłabiona

Wołosz nie jest jedyną siatkarką, która w ostatnich dniach powiedziała o chęci odpoczynku od reprezentacji. Podobnego zdania jest Malwina Smarzek-Godek. Sama Gołosz nie chce komentować słów swojej koleżanki z kadry, ale ma wielkie wątpliwości w sprawie tego, jak będzie wyglądać drużyna narodowa po niepowodzeniu w kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich.

- Nie wiem, jakie plany ma reszta dziewczyn, więc trudno mi powiedzieć, jak będzie wyglądała kadra. Ja sama mam kilka problemów mięśniowych w sezonie ligowym, więc gdy tylko jest możliwość, staram się regenerować, by być gotową na sto procent na najważniejsze mecze. - mówi Wołosz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmierć polskiego sportowca. Osierocił trójkę dzieci
  2. Mistrz świata nie wystąpi w Willingen. Pokonała go nagła choroba
  3. Wyjaśniła się przyszłość Roberta Kubicy. BMW ogłosiło swój skład
  4. Gwiazda Fame MMA zawalczy z zawodowym fighterem. "Będzie gorąco"
  5. Niedawno grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Teraz są na skraju upadku
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News