Siatkówka koronawirus
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 6 Listopada 2020

Wielkie problemy w reprezentacji Polski. Gwiazdor i trener mają koronawirusa, mamy komentarz

Siatkówka w Polsce podobnie jak na całym świecie musi się mierzyć z drugą falą pandemii koronawirusa. Nad Wisłą w ostatnich dniach bardzo poważnie spekulowano o zawieszeniu rozgrywek. Z kolei we Włoszech ofiarą zakażenia został selekcjoner Polskiej kadry oraz jedna z największych gwiazd Biało-Czerwonych.

Siatkówka w Polsce przeżywa problemy związane z pandemią koronawirusa. Formalnie w lidze mężczyzn udało się rozegrać 11 kolejek, jednak faktycznie zespoły mają za sobą od 5 do 8 spotkań. Polacy starają się robić wszystko, aby udało się bez przeszkód rozegrać sezon.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)Czytaj dalej

Siatkówka mierzy się z falą zakażeń koronawirusem

W ostatnich dniach w Polsce pojawiło się wiele pytań dotyczących zawieszenia rozgrywek z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem wśród zawodników. Taki scenariusz na razie wyklucza prezes Polskiej Ligi Siatkówki, Paweł Zagumny, a wiceprezes PZPS oraz polityk PiS Ryszard Czernecki.

- [...] dzisiaj rozmawiałem na ten temat z ministrem Jarosławem Pinkasem – Głównym Inspektorem Sanitarnym kraju. To człowiek, który nie tylko lubi, ale też rozumie sport. Mamy wspólne przekonanie, że lock-down w obszarze sportu nie jest potrzebny, a nawet, że może być szkodliwy - powiedział Czarnecki cytowany przez stronę internetową związku.

- Wspólnie z przedstawicielami Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki rozmawialiśmy o możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji pandemicznej pod kątem rozgrywek ligowych. Trzeba zrobić wszystko, aby nie wylać siatkarskiego dziecka z kąpielą - zaznaczył wiceprezes PZPS.

- Cieszę się, że Główny Inspektor Sanitarny jest otwarty na argumenty środowiska siatkarskiego i rozumie potrzebę utrzymania rozgrywek ligowych oraz związanych z nimi transmisji telewizyjnych. Śmiało mogę powiedzieć, że w profesorze Pinkasie odnajduję sojusznika polskiego sportu, a w szczególności polskiej siatkówki - zakończył Czarnecki.

Z pandemią koronawirusa muszą się mierzyć także władze ligi włoskiej. Na razie wszystkie rozgrywki w kraju zostały zawieszone, poza najwyższymi klasami rozgrywkowymi kobiet i mężczyzn.

Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemięMajątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemięCzytaj dalej

Selekcjoner oraz gwiazdor reprezentacji Polski zakażeni

Zakażenie dopadło także selekcjonera reprezentacji Polski Vitala Heynena, który jednocześnie jest szkoleniowce występującego w siatkarskiej Serie A Sir Safety Perugia. Belgijski trener skomentował zakażenie na Twitterze, czyniąc to oczywiście w swoim stylu.

- Prawie cały mój zespół jest Covid-pozytywny, a ja nie? Może nie jestem wystarczająco blisko swojego zespołu. Ale od wczoraj należę do tej samej grupy. Jestem "pozytywny", oczywiście w kwarantannie z łagodnymi objawami lub bez objawów. Mam tylko dziwne uczucie w głowie, ale to mam zawsze - napisał trener.

W zespole prowadzonym przez Heynena wśród zakażonych jest także gwiazdor reprezentacji Polski, Wilfredo Leon. Polski przyjmujący w wywiadzie dla WP Sportowe Fakty wyznał, że ma objawy zakażenia koronawirusem.

- Poza lekkimi bólami ciała i głowy oraz delikatnie podwyższoną temperaturą, która w jednym momencie osiągnęła 37,5 stopni, nie miałem żadnych symptomów - powiedział. Zawodnik w przyszłym tygodniu przejdzie kolejne testy. Jeżeli otrzyma wynik negatywny, będzie mógł opuścić kwarantannę.

- W naszej drużynie pojawiły się chyba wszystkie popularne symptomy. Niektórzy mieli gorączkę przez kilka dni, inni tracili smak i węch, pojawił się także kaszel. Na szczęście nikt z nas nie przechodzi choroby bardzo ciężko - wyjawił Leon.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News