Siatkówka
Instagram/Malwina Smarzek-Godek
Autor - 13 Stycznia 2020

Rywale chwalą reprezentację Polski. "Najlepsza reprezentacja, jaką widziałem od dawna"

Siatkówka kobiet jest w Polsce coraz popularniejsza. Zawodniczki Jacka Nawrockiego jeszcze nie dorównały kadrze mężczyzn, jednak są regularnie chwalone. Teraz zostały uznane przez rywalki za najlepszą reprezentację od dawna.

Siatkówka w wykonaniu kobiet cieszy się w naszym kraju coraz większym zainteresowanie. To dzięki fantastycznej postawie Polek podczas ostatnich mistrzostw Europy, gdzie przez długi czas grały fantastycznie i finalnie zajęły wysokie, czwarte miejsce. Przyjęły to jednak z rozczarowaniem, bo miały apetyt na medal, choć i tak były największym zaskoczeniem turnieju. Teraz zostały pochwalone po raz kolejny.

Kibice zamarli. Uwielbiany sportowiec zginął na ich oczach. To nagranie wyciska łzy z oczu (WIDEO)Kibice zamarli. Uwielbiany sportowiec zginął na ich oczach. To nagranie wyciska łzy z oczu (WIDEO)Czytaj dalej

Siatkówka kobiet jest coraz bardziej popularna w Polsce

Polskie siatkarki szły jak burza w turnieju kwalifikacyjnym do IO w Tokio, który odbył się w Apeldoorn, jednak w półfinale przegrały z Turczynkami 2:3, choć prowadziły 2:1 i miały pięć meczboli. Czwarty set, który trwał aż 45 minut, zakończył się wynikiem 33:31 dla rywalek. Turcja nigdy, mówiąc kolokwialnie, nie leżała zawodniczkom Nawrockiego. Biało-Czerwone zagrały z nimi w półfinale ostatnich mistrzostw Europy, również przegrywając, lecz 1:3.

Polki nie mają się jednak czego wstydzić, bo zagrały bardzo dobrze z drużyną, która jest przecież wicemistrzem Europy. Turczynki triumfowały również z Niemkami w finale turnieju kwalifikacyjnego do IO w Tokio i to one pojadą na tę wielką imprezę. Ich trener, Giovanni Guidetti postanowił pochwalić Biało-Czerwone za ich postawę w ostatnim czasie.

Siatkówka w wykonaniu reprezentacji Polski kobiet jest na coraz wyższym poziomie

- To najlepsza reprezentacja Polski siatkarek jaką widziałem w ostatnim czasie. Polki zagrały fenomenalnie, a Wołosz przy dobrym przyjęciu robiła co chciała z naszym blokiem. Mieliśmy sporo szczęścia. Wasza reprezentacja ciągle robi postępy. Gdyby Polki grały w finale z Niemkami, prawdopodobnie awansowalibyście do igrzysk w Tokio - powiedział Guidetti.

Siatkówka w wykonaniu reprezentacji Polski kobiet jest na coraz wyższym poziomie. Oczywiście nadal daleko im do kadry mężczyzn, która odnosi sukcesy na niemal każdej płaszczyźnie. Kwestią czasu - jeśli Polki nadal będą się rozwijać - jest jeszcze lepsza gra podopiecznych Nawrockiego, a w konsekwencji tego medale na wielkich imprezach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kamil Stoch zabrał głos po wczorajszym sukcesie. Komentarz naszego mistrza zdobył gigantyczną popularność
  2. Niesamowity gest Roberta Lewandowskiego. Napastnik wspiera WOŚP w niezwykły sposób
  3. Śmierć wybitnego sportowca. TVP przekazuje smutne informacje
  4. Piłkarz Legii opuszcza Warszawę. Skorzystał z oferty legendarnego klubu
  5. Jagiellonia Białystok sprzeda piłkarza za rekordową kwotę? Zainteresowanie legendarnego klubu
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News