Siatkówka
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Grudnia 2020

Z ostatniej chwili. Sąd wydał nakaz aresztowania byłego najlepszego zawodnika świata

Siatkówka swoją wielką popularność w XXI wieku zawdzięcza po części jednemu z najlepszych zawodników ostatnich lat. Brazylijczyk Giba, uznawany niegdyś za najlepszego siatkarza świata obecnie ma jednak spore problemy. Światowe media podają szokującą wiadomość. Sąd wydał nakaz aresztowania mistrza olimpijskiego z 2004 roku.

  • Media podają wiadomości o skandalu z udziałem legendy siatkówki
  • Sąd wydał nakaz aresztowania Brazylijczyka Giby
  • Mistrz olimpijski z 2004 roku uchyla się od płacenia alimentów na rzecz byłej żony
  • Długi Giby to ponad 200 tys. złotych

Siatkówka ponownie zagościła na czołówkach światowych serwisów informacyjnych za sprawą szokujących doniesień z Brazylii. Legendarny zawodnik “Canarinhos” Giba został oskarżony o przestępstwo. Słynny zawodnik ma zostać zatrzymany przez policję.

Siatkówka. Sąd wydał nakaz aresztowania legendarnego zawodnika

Zaskakujące informacje pojawiły się w światowych mediach. Dotyczą one jednego z najlepszych siatkarzy ostatnich lat, słynnego Brazylijczyka Giby. Były przyjmujący reprezentacji Brazylii ma zostać aresztowany.

Giba ma zostać zatrzymany za zaległości względem jego byłej żony i dwójki ich dzieci. Brazylijczyk rozwiódł się ze swoją małżonką Cristiną Pirv w 2013 roku. Wówczas sąd nakazał sportowcowi opłacanie alimentów w wysokości około 1500 euro miesięcznie.

Słynny Brazylijczyk od 2017 roku stara się zmniejszyć wysokość alimentów, jednak do tej pory mu się to nie udało. Giba tłumaczy, że po zakończeniu kariery nie zarabia już wielkich pieniędzy. Były gracz “Canarinhos” pobiera znacznie mniejszą pensję jako ambasador FIVB, niż w czasach gry w najlepszych drużynach świata.

Legendarny piłkarz reprezentacji Polski zatrzymany przez policję. Był kompletnie pijany, doprowadził do wypadkuLegendarny piłkarz reprezentacji Polski zatrzymany przez policję. Był kompletnie pijany, doprowadził do wypadkuCzytaj dalej

Media podają, że aktualne zaległości Giby względem byłej żony sięgają już 300 tys. reali brazylijskich, czyli ok. 215. tys. złotych. Była ukochana gwiazdora zdecydowała pozwać go do sądu. Ten zgodził się z argumentacją kobiety i wydał nakaz aresztowania byłego siatkarza.

Giba ma wielkie długi. Brazylijczyk broni swojego dobrego imienia

Giba nie zamierza jednak siedzieć bezczynnie. Brazylijczyk chce walczyć o swoje dobre imię, a także o dzieci. Legendarny zawodnik udzielił wywiadu dla “Globo Esporte”, w którym przedstawił swoje spojrzenie na sprawę.

- Jestem zmęczony milczeniem. Od siedmiu lat zbieram baty, podczas gdy moja była żona ujawnia szczegóły procesów sądowych, które powinny być utrzymywane w tajemnicy - stwierdził Giba.

- Gdybym był złym ojcem, jak ona mówi, to czy dzieciaki dzwoniłyby do mnie codziennie i wysyłały wiadomości? Zobaczcie moje zdjęcia z dziećmi w mediach społecznościowych - kontynuował swoją wypowiedź.

- Płacę więcej niż połowę tego, czego potrzebują, aby komfortowo żyć. Nie akceptuję bycia przedstawianym jako potwór, którego ona (Cristina Pirv - przyp. red) próbuje stworzyć - dodał były mistrz olimpijski z Aten. Brazylijczyk dodał także, że nie widział już swoich dzieci od 11 miesięcy. Giba i Cristina Pirv mają dwójkę dzieci. 16-letnią Nicoll i 12-letniego Patrica.

Źródło: “Globo Esporte”

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News