Siatkówka Heynen Morawiecki
Polsat Sport
Autor Piotr Bernaciak - 24 Września 2019

Vital Heynen wysłał wiadomość do Mateusza Morawieckiego. Odważna deklaracja trenera kadry

Siatkówka cieszy się rosnącą popularnością w momencie, gdy rozgrywany jest wielki turniej. W jego trakcie nasz trener zwrócił się do premiera polskiego rządu. Mało kto spodziewał się takiej deklaracji ze strony Belga.

Siatkówka należy do najbardziej popularnych dyscyplin w naszym kraju, zwłaszcza wtedy, gdy rozgrywany jest duży turniej. Mowa tu zarówno o mistrzostwach Europy, jak i świata. Wówczas wielu Polaków zasiada przed telewizorami, by oglądać występy naszych reprezentantów. Swoje przywiązanie do dobra naszej drużyny narodowej wyrażają przedstawiciele wszystkich klas społecznych.

Jeden z polityków postanowił pomóc reprezentacji Polski w trudnej sytuacji, jakiej znalazła się dzisiejszego dnia. Nasi zawodnicy mieli problem z transportem do Lublany w związku z protestem słoweńskich linii lotniczych, lecz wobec interwencji Mateusza Morawieckiego siatkarze nie musieli dłużej martwić się o to, jak trafią na mecz. Pomoc premiera nie przeszła bez echa.

Będą zamieszki w Pucharze Polski? Ponad tysiąc kiboli jedzie na mecz wyjazdowyBędą zamieszki w Pucharze Polski? Ponad tysiąc kiboli jedzie na mecz wyjazdowyCzytaj dalej

Siatkówka cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Polscy siatkarze i ich sztab nie mogli przewidzieć tego, co stanie się dzisiaj w trakcie transportu do innego miasta. Polacy liczyli na to, że uda się przetransportować do Lublany, gdzie zmierzą się ze Słowenią, jednak pojawił się ogromny problem. Nasi reprezentanci musieli zostać na lotnisku wobec odwołania lotu. Wszystko jest spowodowane przez protest linii lotniczych.

W tej sytuacji postanowił zareagować sam Mateusz Morawiecki. Premier zdecydował, że do Holandii wyleci rządowy samolot, który przetransportuje naszą drużynę narodową bezpośrednio do Słowenii. Gest polityka nie został niezauważony. Pojawiło się bardzo wiele podziękowań, a najciekawsze z nich zamieścił w mediach społecznościowych sam Vital Heynen.

Siatkówka interesuje coraz więcej Polaków

- Co za wspaniałe uczucie, kiedy uzyskujemy wsparcie od naprawdę wszystkich w Polsce. Dziękuje wszystkim kibicom. Dziękuje Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Mam nadzieję, że będę mógł Panu podarować mój medal za kilka dni... - napisał na Twitterze belgijski szkoleniowiec polskich siatkarzy, pisząc prosto do premiera Mateusza Morawieckiego z podziękowaniami.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News