Siatkówka
Facebook
Autor Mateusz Dziubiński - 25 Marca 2020

Sezon polskiej ligi zakończony. Zapadła decyzja ws. tytułu mistrzowskiego

Siatkówka wzięła przykład ze skoków narciarskich i hokeja i zakończyła już rywalizację w sezonie 2019/2020. Władze Polskiej Ligi Siatkówki w porozumieniu z prezesami drużyn zdecydowały o zakończeniu sezonu. Decyzja dotyczy zarówno rywalizacji wśród pań jak i panów. O kolejności miejsc w danych rozgrywkach zdecydowano jednak odmiennie.

Siatkówka cieszy się niesłabnącą popularnością wśród polskich kibiców. Zmagania naszej kadry, ale i rozgrywki ligowe śledzą miliony pasjonatów. Niestety w tym sezonie już nie będą mogli oglądać kolejnych spotkań. Polska Liga Siatkówki w porozumieniu z klubami zdecydowała się nie próbować za wszelką cenę kontynuować przerwanego przez pandemię koronawirusa sezonu. Podjęto decyzję o zakończeniu gry.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje Andrzej Kot. Sport był dla niego całym życiem, przykra wiadomość
  2. W kwarantannie nie masz co liczyć na przesyłkę. Poczta Polska wstrzymuje listonoszy
Grzegorz Krychowiak w mistrzowskim stylu odpowiedział Bońkowi. Grzegorz Krychowiak w mistrzowskim stylu odpowiedział Bońkowi. "Rozmiar ma znaczenie" (WIDEO)Czytaj dalej


Siatkówka nie powróci na parkiety w tym sezonie. Poznaliśmy drużynę mistrzyń Polski

Przymusowa przerwa nastąpiła tuż przed rozpoczęciem fazy play-off. W grę wchodziło przyznanie miejsc zgodnie z tabelą po sezonie zasadniczym, anulowanie całego sezonu, bądź też czekanie na poprawę sytuacji i wznowienie gry. Władze Polskiej Ligi Siatkówki w porozumieniu z szefami klubów postanowiły wybrać najbardziej sprawiedliwe dla danych rozgrywek wyjście. W przypadku Ligi Siatkówki Kobiet zdecydowano się uznać za końcowe wyniki uzyskane w sezonie zasadniczym. Oznacza to, że mistrzem Polski została drużyna Grupa Azoty Chemik Police. Drugie miejsce przypadło Developres SkyRes Rzeszów, a trzecie ubiegłorocznemu triumfatorowi ŁKS Commercecon Łódź.

Reprezentacja Polski straciła trenera. Był ojcem ogromnych sukcesów kadryReprezentacja Polski straciła trenera. Był ojcem ogromnych sukcesów kadryCzytaj dalej

PlusLiga również zakończyła sezon. Wśród mężczyzn inaczej wyłoniono najlepszych

Jeśli chodzi o rozgrywki męskiej PlusLigi, podjęto zupełnie inną decyzję. Polska Liga Siatkówki wydała stosowne oświadczenie.

"Zarząd zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają prawo rywalizowania w Lidze Mistrzów sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna PlusLigi BKS Visła Bydgoszcz traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach PlusLigi oraz status klubu - członka PlusLigi" - czytamy.

Oznacza to, że prawo do gry w Lidze Mistrzów uzyskały Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Verva Warszawa Orlen Paliwa i PGE Skra Bełchatów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje jedna z najmłodszych ofiar koronawirusa. Była jeszcze dzieckiem, serce pęka
  2. Zabójstwo w Warszawie, jedna osoba nie żyje, druga jest ranna. Policja zarządziła blokady
  3. Reprezentant Polski kończy karierę. Kibice nie mogą uwierzyć, wiemy co będzie robił dalej
  4. Reprezentant kraju zaapelował do rodaków w sprawie epidemii. Te rady powinny być ważne dla każdego
  5. Mecz Ligi Mistrzów doprowadził do pandemii? "To nie przypadek"
  6. Przed Wielkanocą KIRDiP ostrzega Polaków, chodzi o jajka. Włochy były 1 z największych producentów jaj w Europie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News