Siatkówka
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 26 Kwietnia 2020

Jest data powrotu polskiej ligi siatkówki. Fantastyczne wieści dla kibiców

Siatkówka niebawem wróci na polskie parkiety. Władze PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet podjęły decyzję o rozpoczęciu nowego sezonu. Pierwsze mecze możemy zobaczyć już latem tego roku.

W sobotę pojawił się plan "odmrażania" polskiego sportu, który przedstawili premier Mateusz Morawiecki oraz minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Zakłada on otwarcie boisk i otwartych obiektów od 4 maja. Hale sportowe mają zostać przywrócone do użytku dopiero w kolejnym etapie. Prezes Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny, odnosząc się do rządowego programu, poinformował, kiedy jego dyscyplina wróci do gry w Polsce.

Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuDlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Siatkówka może wrócić wcześniej niż zakładano

- Pierwotną datą startu ligi jest 19 września. Jako pierwszy miał zostać rozegrany Superpuchar Polski. Z wiadomych przyczyn nie odbędzie się w takiej formie jak dotychczas. Nie wyłoniliśmy przecież mistrza Polski ani zdobywcy Pucharu Polski - poinformował Zagumny na antenie kanału "Prawda Siatki" na YouTube.

Tydzień wcześniej ma odbyć się turniej, którego formuła na razie jest trzymana w tajemnicy. Wciąż aktualny jest również pomysł przeprowadzenia turnieju letniego na plażach. Dzięki temu polscy siatkarze mogliby skorzystać z nowych rozporządzeń, które zakładają powrót sportów rozgrywanych na świeżym powietrzu.

Artur Szpilka naraził się TVP. Stacja nie miała dla niego litościArtur Szpilka naraził się TVP. Stacja nie miała dla niego litościCzytaj dalej

Polska siatkówka szykuje się do nowego sezonu

Zagumny nie ukrywa, że pomysł turnieju na plaży ma przyciągnąć dodatkowe fundusze do ligi i podtrzymać relacje z dotychczasowymi sponsorami. - Jest to robione po to, by docenić sponsorów i ludzi, którzy wykładają pieniądze na siatkówkę. Chcemy dać trochę więcej pola reklamowego w okresie letnim. Może to zrekompensuje nieco uciętą końcówkę sezonu halowego - tłumaczy.

Zagumny zdradził też, że niewykluczone jest rozpoczęcie sezonu halowego wcześniej. Data startu nowych rozgrywek zależy jednak od tego, kiedy kluby będą mogły rozpocząć przygotowania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Trzy miesiące byli na morzu. W końcu dotarli do portu, nikt nie mógł uwierzyć w wyniki badań
  2. ZUS opublikował komunikat w sprawie "trzynastek". Bardzo ważna informacja
  3. Trener kadry Polski podał się do dymisji. Uznał, że przez ostatnie 2 lata spełnił swój cel
  4. Mecz reprezentacji Polski z Holandią zostanie odwołany? Pojawił się ogromny problem
  5. Jakim samochodem jeździ Robert Lewandowski? Cena jest wprost kosmiczna, wielu może pozazdrościć
  6. Bill Gates powiedział ile zajmie nam powrót do normalności po pandemii. Czas liczy od dziś

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News