siatkówka
instagram.com/wilfredoleon
Autor Mateusz Wysokiński - 27 Kwietnia 2020

Legendarny trener rozpływa się nad polskim siatkarzem. Wielki komplement. "Dzięki niemu byliśmy niepokonani"

Siatkówka w Polsce od zawsze budzi wielkie emocje. Reprezentacja narodowa, która uważana jest za światowego giganta może liczyć na grę największych talentów siatkarskich na świecie, a przoduje im Wilfredo Leon. Zawodnik kubańskiego pochodzenia, który występuje aktualnie w Perugii został pochwalony przez jedną z największych legend klubowej siatkówki. Szkoleniowiec, który ma w swoim dorobku najważniejsze trofea rozpływa się nad Polakiem i uważa, że bez jego gry, jego lista osiągnięć byłaby mniejsza.

Siatkówka w Polsce od dawna nie miała się tak dobrze. Polscy siatkarze należą do światowej elity i są jednym z największych faworytów do zwycięstwa w trakcie igrzysk olimpijskich. Nie ma co się temu specjalnie dziwić, skoro nasi reprezentanci grają w najlepszych klubach na globie i mogą liczyć na uznanie ze strony największych siatkarskich autorytetów.Jeden z legendarnych szkoleniowców nie kryje swojego zachwytu nad Wilfredo Leonem i uważa, że był on najważniejszym ogniwem drużyny Zenita Kazań, która między 2014 a 2018 była najmocniejszym klubem świata.

Marcin Najman zdradził największą tajemnicę swojej kariery. Pseudonim nadał mu największy gwiazdor PolsatuMarcin Najman zdradził największą tajemnicę swojej kariery. Pseudonim nadał mu największy gwiazdor PolsatuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

   1. Dlaczego Gołota uciekł z ringu w walce z Tysonem? Wcale nie ze strachu
   2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa

Siatkówka. Legendarny szkoleniowiec rozpływa się nad Wilfredo Leonem

Trenerem, który darzy gracza naszej kadry wielkim szacunkiem i uznaniem jest Władimir Alekno. Rosjanin, który jest uważany za twórcę sukcesów Zenita Kazań trenował Leona między 2014 a 2018 roku. Jak sam przyznaje, bez niego w składzie nie udałoby się osiągnąć aż tyle.

- Oczywiste jest to, że dzięki niemu Zenit był niepokonany. Nie tylko niemu, bo teraz gra w Perugii i nie zdobył jeszcze nic wielkiego. A otaczają go świetni zawodnicy, choć tu był bardzo wkomponowany w zespół. Moim zdaniem znalazłem na niego dojście - mówi szkoleniowiec z rozmowie z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Trener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzjęTrener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzjęCzytaj dalej

Leon to siatkarz kompletny

Rosyjski szkoleniowiec podkreśla, że Leon jego zdaniem jest wielką gwiazdą, która swoją potęgę zawdzięcza przede wszystkim pracowitości. Aby to udownić, trener przytoczył anegdotę z czasów gry Leona w Kazaniu.

Mówi się, że siatkarze z Ameryki Łacińskiej są leniwi. U niego tego nigdy nie zauważyłem. Niektórych ćwiczeń nie wykonywał na 100%, bo nie musiał, albo nie były dla niego interesujące. Raz spytał mnie, czy może wykonywać je w programie przygotowanym przez, jak przypuszczam polskiego trenera przygotowania fizycznego. Gdy go przejrzałem, z- godziłem się, żeby wykonywał go w całości. Zawierał dwa razy większe obciążenia i Leon wychodził z siłowni ostatni - z Andersonem i Michajłowem - mówi Alekno.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
 2. 72-latka zabiła swojego brata, potem sama zginęła. Prokuratura ujawnia pierwsze szczegóły, wbijają w fotel
 3. Justyna Żyła błysnęła odkrytym biustem. Z ortografią nie poszło jej już tak dobrze (FOTO)
 4. Barcelona sprzedaje nazwę stadionu. Przez nowego sponsora klub może najeść się wstydu
 5. Artur Szpilka naraził się TVP. Stacja nie miała dla niego litości
 6. Eksperci przygotowali trzy scenariusze powrotu turystyki do normy. Nawet optymistyczna data załamie fanów podróży

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News