Siatkówka
Facebook Jastrzębski Węgiel
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Lutego 2020

Polski klub zagra we Włoszech mimo epidemii koronawirusa. Kibice nie mogą uwierzyć, oficjalny komunikat

Siatkówka nie idzie drogą piłki nożnej, tenisa czy innych dyscyplin. Władze międzynarodowej federacji podjęły właśnie kontrowersyjną decyzję. Narażą tym samym zdrowie zawodników. 

Siatkówka zmaga się z problemami. Włochy stały się europejskim epicentrum, jeśli chodzi o liczbę zachorowań na koronawirusa. W północnej części kraju sparaliżowało to życie codzienne obywateli, wiele regionów objętych jest kwarantanną, a imprezy masowe są odwoływane bądź przekładane. Najbliższa kolejka rozgrywek piłkarskiej Serie A ma się odbyć, ale bez udziału publiczności, z obawy o dalsze rozprzestrzenianie wirusa.

Anna Lewandowska dba o kontuzjowanego Roberta. Zrobiła mu uroczy prezent (FOTO)Anna Lewandowska dba o kontuzjowanego Roberta. Zrobiła mu uroczy prezent (FOTO)Czytaj dalej

Siatkówka nie boi się koronawirusa tak jak piłka nożna

Europejska Federacja Siatkówki (CEV) podjęła natomiast inną decyzję w sprawie rozgrywek organizowanych pod swoim szyldem. Nie da się inaczej nazwać stanowiska CEV jak zdecydowanie kontrowersyjne. Mimo szerzącej się we Włoszech epidemii zabójczego koronawirusa zdecydowały, że spotkanie Jastrzębskiego Węgla z Trentino w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów zostanie rozegrany planowo i to z udziałem publiczności. O rozegranie spotkania w innym terminie bądź też miejscu wnioskowali zarówno działacze włoskiego Trentino, jak i klubu z Jastrzębia. Prezes polskiej drużyny zabrał głos w zaistniałej sprawie w rozmowie ze Sport.pl

- Najważniejsze teraz jest to, żeby mecz się odbył, bo zagrożenie odwołania wyjazdowego spotkania przez pojawienie się koronawirusa wydaje się duże. Włosi nie grają ligi, a my staramy się z nimi porozumieć, żeby ewentualnie przenieść ten mecz gdzie indziej, albo na inny termin- powiedział Adam Gorol.

Michal Doleżal podjął decyzję w sprawie składu Polaków na konkurs drużynowy. Ciężka decyzja treneraMichal Doleżal podjął decyzję w sprawie składu Polaków na konkurs drużynowy. Ciężka decyzja treneraCzytaj dalej

Kluby swoje a Federacja swoje

Federacja podjęła jednak inną decyzję. Jak możemy przeczytać w oświadczeniu opublikowanym przez CEV, ćwierćfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów pomiędzy Trentino a Jastrzębskim Węglem, może zostać rozegrane w wyznaczonym terminie, ponieważ “obszar, w którym zostanie rozegrane spotkanie, nie jest aktualnie objęty zagrożeniem”. Jest to zgodne z prawdą, ponieważ w regionie Trydentu nie odnotowano żadnych przypadków zachorowań na koronawirusa. Jednak jako że pojawiają się w innych rejonach północy włoch, ryzyko migracji i rozprzestrzenienia wirusa jest duże. Decyzja ta obejmuje również pozostałe spotkania Ligi Mistrzów.

Sytuacja wydaje się o tyle dziwna, gdyż co do spotkań w ramach rozgrywek kobiecej Ligi Mistrzyń, również z udziałem włoskich drużyn, europejska federacja zdecydowała się zastosować środek zapobiegawczy w postaci, niewpuszczania kibiców na hale.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turyści jadący do Zakopanego będą wściekli. Ogromne problemy aż przez 3 lata
  2. Tutaj badają koronawirusa w Polsce. Wyjątkowe zdjęcia laboratorium PZH od środka
  3. Koszmar Realu Madryt w meczu z Manchesterem City. Dwa gole w pięć minut, Królewscy mają gigantyczny kłopot
  4. Gigantyczna niespodzianka w Lyonie. Juventus o krok od odpadnięcia z Ligi Mistrzów
  5. PZPN podjął ostateczną decyzję w sprawie kary dla Legii. Pojawił się ważny komunikat
  6. Robert Makłowicz jest zdruzgotany. Nagle nadeszła smutna wiadomość

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News