Siatkówka
Facebook Polska Siatkówka
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Marca 2020

Vital Heynen na wylocie z kadry? Polski Związek Siatkówki wydał oficjalny komunikat

Siatkówka w Polsce wiele zyskała od momentu przyjazdu do naszego kraju Vitala Heynena. Belg przejął naszą kadrę w 2018 roku i niemal z marszu uczynił z niej najlepszą ekipę świata. W ostatnich dniach krążyły plotki, jakoby miał on stracić swoją posadę przed igrzyskami w Tokio. PZPS postanowił ustosunkować się do spekulacji.

Siatkówka to jeden z naszych sportów narodowych. Polska reprezentacja w XXI wieku niemal nieustannie znajduje się w światowej czołówce i traktowana jest jak kandydat do zdobycia najważniejszych tytułów. W ostatnich latach jest w tym spora zasługa Vitala Heynena. Tym większe było przerażenie kibiców, gdy pojawiły się plotki o jego rychłym odejściu ze stanowiska trenera kadry.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje były mistrz Europy. Epidemia zabiła sportowca i jego rodzinę
  2. Powstała mapa pokazująca stan załamania polskiej służby zdrowia na żywo
Piłkarz Realu Madryt ośmieszył swojego rodaka. Piłkarz Realu Madryt ośmieszył swojego rodaka. "Ja jestem Formułą 1, a on gokartem"Czytaj dalej


Siatkówka przeżywa znów wspaniały okres od czasu przejęcia kadry przez Heynena

Heynen przejął prowadzenie męskiej kadry siatkarzy w lutym 2018 roku, zastępująć na tym stanowisku Ferdinando De Giorgiego. Praca, jaką wykonał Belg z naszymi zawodnikami, pozwoliła po zaledwie kilku miesiącach triumfować naszej reprezentacji w mistrzostwach świata we Włoszech. Niewiele ponad miesiąc po finałowym zwycięstwie nad Brazylią, samemu Heynenowi ów triumf dał natomiast tytuł Najlepszego trenera Europy przyznawany przez CEV. Głównym celem, jaki postawiono przed belgijskim szkoleniowcem na starcie pracy w naszym kraju, był jednak awans na igrzyska w Tokio. Jak wiemy, Heynen wywiązał się ze zleconego mu zadania. Pandemia koronawirusa, która zmusiła organizatorów igrzysk do przełożenia imprezy na kolejny rok, stworzyła jednak problem z dalszą współpracą trenera z naszą kadrą.

Kiedy wrócą rozgrywki piłkarskie? UEFA podała ważną informacjęKiedy wrócą rozgrywki piłkarskie? UEFA podała ważną informacjęCzytaj dalej

Kibice mogą odetchnąć z ulgą. PZPS wydał specjalny komunikat

Kontrakt podpisany przez Vitala Heynena z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej obowiązuje tylko do września 2020 roku. W związku z tym zaczęły pojawiać się plotki na temat dalszej współpracy Belga z naszymi siatkarzami. PZPS nie trzymał kibiców w niepewności długo i przygotował specjalne oświadczenie. Jego treść publikujemy poniżej.

W nawiązaniu do publikacji pt. "Heynen bez umowy na Igrzyska w Tokio" zamieszczonej na łamach Przeglądu Sportowego" Polski Związek Piłki Siatkowej pragnie w sposób jasny i przejrzysty uporządkować fakty związane z kontynuacją pracy Vitala Heynena- trenera reprezentacji Polski mężczyzn.reprezentacji Polski mężczyzn.

1. Jeszcze w grudniu 2019 roku Jacek Kasprzyk - prezes PZPS oraz Vital Heynen - trener reprezentacji Polski mężczyzn zgodnie ustalili, że w kwestii współpracy po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 będą rozmawiać w maju 2020 roku.

2. Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że nie czekając do maja tego roku - prezes Jacek Kasprzyk w trakcie niedawnych telekonferencji z trenerem Vitalem Heynenem - upoważnił selekcjonera do przygotowania i realizacji planów szkoleniowych i startowych obejmujących również turniej olimpijski w Tokio, bez względu na termin jego rozegrania. To w rozumieniu obydwu stron oznacza, że kontrakt będzie kontynuowany. Zarówno PZPS, jak i szkoleniowiec uznali, że do ustalenia szczegółów kontynuacji kontraktu dojdzie po uspokojeniu sytuacji związanej z pandemią COVID 19.

3. Selekcjoner z powierzonych obowiązków wywiązuje się niezwykle sumiennie, zgodnie z obowiązującym nadal obecnym kontraktem.

4. Trener Vital Heynen oświadczył nam dzisiaj, że warunki kontynuacji (nowego) kontraktu będzie ustalał z PZPS osobiście.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające dane z Chin. Po raz pierwszy od początku pandemii ujawnili przypadki bez objawów
  2. Mężczyzna rzucił się na policjantów z widłami. Potem schował się w wersalce
  3. Ile zarobili polscy skoczkowie za występy w Pucharze Świata? Polacy otrzymali prawdziwą fortunę
  4. Justyna Kowalczyk potajemnie wyszła za mąż? W internecie aż huczy od spekulacji (ZDJĘCIE)
  5. Wielki wstrząs dla byłego reprezentanta Polski w skokach. Federacja wyrzuciła go na bruk bez uprzedzenia
  6. GW: Zdruzgotane pielęgniarki przerywają milczenie. Twierdzą, że rządzący ukrywają prawdę o epidemii

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News