Siłownie zamknięte
Biblioteka Canva
Autor Łukasz Kowalski - 21 Października 2020

Rząd podjął decyzję ws. siłowni i basenów. Tego rozwiązania nie spodziewał się nikt

Siłownie po raz kolejny w tym roku zostały zamknięte w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w kraju. W sobotę przedstawiciele branży fitness protestowali przeciwko nowym obostrzeniom. W poniedziałek spotkali się w tej sprawie z wicepremierem Jarosławem Gowinem. Teraz rządzący mieli podjąć ostateczną decyzję.

Siłownie w Polsce już drugi raz w tym roku zostały zamknięte z powodu nasilającej się w kraju pandemii koronawirusa. Oprócz nich zamknięte zostały także baseny i aquaparki. Te decyzje rządu nie spotkały się ze zrozumieniem wśród przedstawicieli branży.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Prawdziwy dramat. Jolanta Kwaśniewska nie mogła dłużej milczeć
Ile zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyćIle zarabia Kamil Stoch? Kosmiczna kwota, aż nie mieści się w głowie, wielu Polaków może tylko pomarzyćCzytaj dalej

Siłownie poznały ostateczną decyzję

W sobotę na ulicach warszawy odbył się protest przedstawicieli branży fitness, którzy są przeciwni ponownemu zamknięciu siłowni. Jak zaznaczają, drugiego lockdawnu mogą nie przeżyć.

W poniedziałek z przedstawicielami branży spotkał się wicepremier Jarosław Gowin. Po spotkaniu branża fitness była dobrej myśli i miała nadzieję, że od najbliższej soboty będzie mogła otworzyć swoje lokale.

Jak podaje RMF FM tak się jednak nie stanie. Siłownie dalej pozostaną zamknięte, a ich właściciele będą mogli liczyć na pomoc finansową od państwa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez radio, właściciele siłowni będą mogli liczyć na zawieszenie płacenia składek ZUS i podatków, dofinansowanie zatrudnienia i ostatecznie na rekompensowaniu strat. Zaangażowany w pomoc branży fitness ma być Polski Fundusz Rozwoju.

Przedstawiciele branży fitness byli bardzo zdeterminowani do tego, żeby otworzyć ponownie swoje lokale. Zaproponowali nawet podwyższenie i tak bardzo wysokiego rygoru sanitarnego w swoich placówkach.

Jerzy Brzęczek ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Dwie ogromne sensacje, kibicom opadły szczękiJerzy Brzęczek ogłosił powołania do reprezentacji Polski. Dwie ogromne sensacje, kibicom opadły szczękiCzytaj dalej

Wiadomo czy siłownie zostaną otwarte

W placówkach fitness miałyby zostać zwiększone limity osób. Z jednej osoby na 7 m2 do jednej osoby na 10 m2. Dodatkowo miałyby zostać zwiększone odległości z 1,5 m między osobami do 2 metrów.

Te propozycje nie przekonały Premiera, Ministra Zdrowia oraz Sanepidu. Siłownie w dalszym ciągu pozostaną zamknięte. Nie wiadomo jeszcze na jak długo.

- Więc pomimo braku zakażeń, braku ognisk i najwyższych wytycznych sanitarnych, chcemy to podnieść na jeszcze wyższy poziom, uświadamiając rządzącym, że jako branża wiemy, co to znaczy odpowiedzialność - mówił prezes Polskiej Federacji Fitness, Tomasz Napiórkowski cytowany przez Sport.pl.

Oprócz siłowni, basenów i aquaparków również cały sport ucierpi przez obostrzenia. Wszystkie wydarzenia sportowe, takie jak np. mecze Ekstraklasy odbywają się bez udziału publiczności.

Zarówno na siłowniach, jak i na basenach będą odbywały się jedynie zawody i zajęcia sportowe. Placówki będą otwarte dla profesjonalnych zawodników, oraz dla uczniów i studentów w ramach zajęć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kaczyński uciekł do Morawieckiego? Protestującym to nie umknęło, właśnie zmierzają, aby go spotkać
  2. Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Mylili się na temat czarnej dziury, nie do uwierzenia
  3. Nie żyje znany reprezentant Polski w siatkówce. Był zarażony koronawirusem
  4. Córka Jarosława Bieniuka pokazała gorące zdjęcie z chłopakiem. Po chwili je usunęła, ale w sieci nic nie ginie (FOTO)
  5. Tragedia w ringu. Zawodnik dostał dwa ciosy i zmarł. Wszystko nagrały kamery (WIDEO)
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Nie wierzysz w działanie maseczek? Pierwsze poważne badanie, które obnaża ich skuteczność

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News