Siłownie
Ze Stadionu
Autor Wojciech Olszowy - 31 Grudnia 2020

Mamy nieoficjalne informacje na temat otwarcia siłowni. Dużo Polaków będzie oburzonych, rząd miał podjąć decyzję

Siłownie pozostają zamknięte do 17 stycznia. Wciąż nie mamy oficjalnych informacji, co z będzie po tej dacie. Nieoficjalnie wiemy, że branża fitness wciąż pozostanie zamknięta. Oznacza to, że na powrót do siłowni jeszcze poczekamy. Rząd ma za to w planach częściowe zniesienie obostrzeń w innych kwestiach.

  • Pandemia koronawirusa ograniczyła nasze życie
  • Aby walczyć z pandemią, zamknięto wiele obiektów
  • Wśród nich znalazły się także siłownie
  • Według nieoficjalnych informacji rząd nie planuje uch otwarcia w najbliższym czasie

Siłownie cieszą się od kilku lat dużą popularnością. Wielu Polaków dba o swoje zdrowie i odwiedza te obiekty. Szczególnie chętnie odwiedzane są po Nowym Roku, kiedy ludzi spełniają swoje postanowienia noworoczne. Niestety przez pandemię koronawirusa wszelkie plany treningowe w siłowniach trzeba odłożyć na przyszłość. Nic nie zapowiada, aby sytuacja zmieniła się w najbliższym czasie.

Siłownie wciąż będą zamknięte

Wraz z nadejściem drugiej fali zakażeń koronawirusem, polski rząd podjął te same kroki, jak podczas początku pandemii, czyli zamknięciem wielu miejsc zbiorowości publicznej, gdzie ryzyko zakażenia jest bardzo duże. W ten sposób zamknięte zostały restauracje, muzea, teatry, kina, galerie handlowe (na moment otworzone przed świętami), a także siłownie. Decyzja o zamknięciu siłowni mocno zabolała branżę fitness. Przede wszystkim właściciele kolejny raz zostali odcięci od zarobków, a osoby trenujące zmuszone są do radzenia sobie w innych warunkach.

Polski rząd przesuwał granice lockdownu w kraju. Obecnie termin wszelkich obostrzeń mija 17 stycznia. Spodziewać się jednak można kolejnego przedłużenia obowiązujących obostrzeń. Wciąż nie ma żadnych oficjalnych informacji, jakie decyzje zostaną podjęte.

Dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda podaj, że rząd ma już konkretny plan na najbliższe tygodnie i kwestią czasu jest ich oficjalne ogłoszenie. Po 17 stycznia obostrzenia zostaną oczywiście utrzymane. Co w takim razie z branżą fitness? Niestety, ale nie ma pozytywnych wiadomości. Rząd nie planuje przywrócenia działalności siłowni nawet pod pewnymi restrykcjami i zaleceniami. Utrzymane zostanie całkowite zamknięcie obiektów. Swoją decyzję motywują badaniami, według których siłownie są jednym z miejsc, w których ryzyko zakażenia jest najbardziej prawdopodobne.

Uwielbiany gwiazdor miał poważny wypadek. W trakcie sylwestra petarda wybuchła mu w dłoni, lekarze przerażeniUwielbiany gwiazdor miał poważny wypadek. W trakcie sylwestra petarda wybuchła mu w dłoni, lekarze przerażeniCzytaj dalej

Siłownie zamknięte, stoki otwarte

O ile miłośnicy siłowni mogą być niezadowoleni, tak fani sportów zimowych mogą odetchnąć z ulgą. Według informacji Krzysztofa Berendy, po 17 stycznia zostaną otwarte stoki narciarskie. Wszystko przez kończący się okres ferii zimowych. Rząd uważa, że otwarcie stoków będzie możliwe, gdyż po feriach zainteresowanie spadnie i mniej osób będzie chciało je odwiedzać, zatem przy mniejszej liczbie uczestników jest mniejsza szansa rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wraz ze stokami, ponownie otwarte zostaną hotele, które ucierpiały z podobnego powodu - podczas ferii zimowych więcej ludzi, by z nich korzystało. Rząd pracuje także nad częściowym przywróceniem funkcjonowania szkół. Według planów jako pierwsi powrócić mają uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej.

Można być także pewnym podtrzymania obostrzeń dotyczących innych obiektów zbiorowości publicznej. Na pewno wciąż zamknięte będą galerie handlowe, muzea, kina, teatry oraz restauracje. Według doniesień, szczególnie branża gastronomiczna oraz branża fitness nie może liczyć na szybkie otwarcie, gdyż są na samym końcu w planach rządu na znoszenie obostrzeń.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News