Skandal korupcyjny Mołdawia
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 10 Grudnia 2020

Skandal korupcyjny w piłce nożnej. Nieprawdopodobne, połowa klubów europejskiej ligi ustawiała mecze

Skandal korupcyjny w Europie na wielką skalę ujawniony. Europol ujawnił szczegóły śledztwa dotyczącego korupcji w mołdawskiej ekstraklasie. Służby podały, że w nielegalnym procederze brała udział połowa klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej. W aferę mają być zaangażowani właściciele urzędnicy, zawodnicy, trenerzy, a nawet menadżerowie.

  • Skandal korupcyjny w mołdawskiej ekstraklasie
  • W nielegalny proceder miała być zaangażowana połowa klubów.
  • ogromna skala korupcji w mołdawskim futbolu.

Skandal korupcyjny w Mołdawii ujawniony. Agencja Reuters przekazała informacje na temat skali afery korupcyjnej. W nielegalnym procederze miała brać udział połowa klubów z mołdawskiej ekstraklasy.

Neymar i Mbappe odejdą z PSG? Prezes klubu zabrał głos, padła ważna deklaracjaNeymar i Mbappe odejdą z PSG? Prezes klubu zabrał głos, padła ważna deklaracjaCzytaj dalej

Skandal korupcyjny w Mołdawii

Europol od kilku miesięcy miał pod lupą wydarzenia z ligi mołdawskiej. Śledczych zaalarmowały wielkie wygrane w zakładach dotyczących mołdawskiej ekstraklasy. Jedne z nich oscylowały nawet w okolicach 600 tysięcy euro.

Zobacz także:Nie żyje słynna prezenterka. Została zastrzelona w drodze do pracy

Mołdawskie kluby miały odstawiać mecze na azjatyckiej giełdzie. Obstawiano od 10 do 20 tysięcy euro. W nielegalny proceder miała być zaangażowana połowa klubów mołdawskiej ekstraklasy.

Śledczy pod lupę wzięli co najmniej 20 spotkań obecnego sezonu. Obecnym liderem ligi jest Sheriff Tyraspol. W tym sezonie bezskutecznie starał się o awans do europejskich pucharów. Najpierw w eliminacjach Ligi Mistrzów Sheriff przegrał z Karabachem Agdam, a później w meczu a awans od Ligi Europy przegrał z Dundalk FC.

Zobacz także:W twojej skrzynce pocztowej czai się pułapka. "Takich kartek jest 5 w tygodniu"

Na razie nie podano do wiadomości publicznej nazwy klubów, które są zamieszane w aferę korupcyjną. Wiadomo na razie, że w procederze mieli brać udział urzędnicy, trenerzy, zawodnicy, a nawet menedżerowie.

Zbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzyZbigniew Boniek jest załamany. Stracił przyjaciela, popłynęły łzyCzytaj dalej

Ogromna skala afery korupcyjnej w mołdawskiej ekstraklasie

Europol w swoich działaniach jest wspierany przez Narodowe Centrum Antykorupcyjne. Do tej pory zatrzymano tylko cztery osoby, które są podejrzane o udział w skandalu korupcyjnym.

Na razie nie wiadomo jak zakończy się skandal korupcyjny w Mołdawii. Wciąż trwa śledztwo w tej sprawie. Na razie także nie wiadomo jaki udział całej aferze miał obecny lider mołdawskiej ekstraklasy Sheriff Tyraspol.

Nie tylko Mołdawia nie jest wolna od czynów korupcyjnych. Latem tego roku PZPN ukarał Cracovię ujemnymi pięcioma punktami na starcie sezonu Ekstraklasy. Do tego klub z Krakowa musiał zapłacić milionową grzywnę.

Sprawa Cracovii dotyczyła wydarzeń z sezonu 2003/2004. Pasy miału ustawiać mecze i dzięki temu wywalczyć awans do Ekstraklasy. W przeszłości za podobne czyny były karane m.in.: GKS Bełchatów czy Arka Gdynia.

- Nie zapomnijmy, że Cracovia, która ma na sumieniu dużo, bo weszła do Ekstraklasy w sporej mierze dzięki korupcji, później z tej Ekstraklasy spadła i z powrotem awansowała. Już w sposób uczciwy - powiedział latem prezes PZPN-u Zbigniew Boniek po ogłoszeniu kary dla Cracovii.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News