Skoczkowie
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Grudnia 2020

Wielka niespodzianka w Pucharze Świata w skokach. Niesamowite, kto był najlepszym z Polaków, widzowie się nie spodziewali

Skoczkowie reprezentacji Polski wzięli udział w piątkowych kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w Niżnym Tagile. W sobotnich zmaganiach na rosyjskiej skoczni obejrzymy komplet Polaków. Zaskoczeniem dla wielu kibiców będzie jednak informacja, kto spośród Biało-Czerwonych oddał najlepszy skok podczas piątkowych eliminacji.

  • Polscy skoczkowie wzięli udział w kwalifikacjach w Niżnym Tagile
  • W Rosji odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata
  • Na skoczni w Rosji zaprezentuje się sześciu Polaków
  • W zawodach zabraknie Kamila Stocha, Dawida Kubackiego i Piotra Żyły


Skoczkowie są już w Niżnym Tagile, gdzie w weekend odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Za nami kwalifikacje do sobotniego konkursu. Najlepszy wynik z Polaków osiągnął zawodnik, który zwykle nie łapie się do pierwszej kadry Michala Doleżala.

Dramatyczna sytuacja polskich skoczków. Nagle wprowadzono kwarantannę, występy zagrożoneDramatyczna sytuacja polskich skoczków. Nagle wprowadzono kwarantannę, występy zagrożoneCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:


Skoczkowie wzięli udział w kwalifikacjach w Niżnym Tagile

W tym tygodniu Puchar Świata w skokach narciarskich zawitał do Niżnego Tagiłu w Rosji. Przez dwa najbliższe dni skoczkowie będą rywalizować o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej. Zabraknie jednak liderów naszej reprezentacji.

Trener Michal Doleżal postanowił, że na zawody do Rosji nie pojadą Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka i Andrzej Stękała. Cała piątka trenuje w Wiśle przed Mistrzostwami świata w lotach. Zmagania odbędą się w dniach 10-13 grudnia w Planicy.

Do Rosji szkoleniowiec, który zaliczył ostatnio wpadkę z maseczką higieniczną na oczach kamer, zabrał innych zawodników. Szansę na pokazanie swoich umiejętności dostali Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Stefan Hula, Maciej Kot, Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł.

W piątek odbyła się sesja kwalifikacyjna do sobotnich zawodów. Kibice już dawno nie mieli okazji oglądać tak dziwnych zmagań. Wszystko z powodu kilku niecodziennych zdarzeń.

Na jaw wyszło, ile zarabia Kamil Stoch. Pławi się w luksusach, co za kwotaNa jaw wyszło, ile zarabia Kamil Stoch. Pławi się w luksusach, co za kwotaCzytaj dalej


Aleksander Zniszczoł najlepszy z Polaków

W kwalifikacjach aż trzech z pięciu sędziów było z Rosji. Dodatkowo aż trzech zawodników zostało zdyskwalifikowanych, co oznacza, że w konkursie zobaczymy tylko 48 skoczków. Do Rosji przyjechało bowiem tylko 51 skoczków.

Oznacza to oczywiście, że w sobotniej rywalizacji wezmą udział wszyscy Polacy. Nasi reprezentanci skakali podczas kwalifikacji ze zmiennym szczęściem. Czterech z nich znalazło się w najlepszej trzydziestce, ale tylko jeden zdołał wskoczyć do czołowej dziesiątki.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Aleksander Zniszczoł. Skoczył 125 metrów i zajął dzięki temu ósme miejsce. Już wcześniej podczas skoków treningowych Zniszczoł prezentował się bardzo dobrze.

Kolejny z naszych zawodników byl Jakub Wolny, który po skoku na 124 metry zajął 16. miejsce. 24. lokata przypadła Maciejowi Kotowi po locie na odległość 119 metrów. Paweł Wąsek uzyskał 121,5 metra i zajął 27. miejsce. Stefan Hula i Tomasz Pilch zajęli dalsze miejsca.

Dla naszych skoczków zawody w Niżnym Tagile mogą być ostatnią szansą na rywalizację poza zbliżającymi się Mistrzostwami świata w lotach. Dzisiaj podawaliśmy informację, że Szwajcaria planuje wprowadzenie obowiązkowej kwarantanny dla osób przyjeżdżających m.in. z Polski.Oznacza to, że nasi skoczkowie prawdopodobnie nie wystąpią na słynnej skoczni w Engelbergu w dniach 19-20 grudnia.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News