Skoczkowie kwalifikacje
Zestadionu.pl
Autor Łukasz Kowalski - 5 Stycznia 2021

Wielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występ

Skoczkowie już w środę rozstrzygną, który z nich zostanie tegorocznym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni. Na razie największe szanse na końcowy triumf mają Kamil Stoch i Dawid Kubacki. Polacy wielką formę potwierdzili we wtorkowych kwalifikacjach. W wielkim stylu wygrał Kamil Stoch, tuż przed Halvorem Egnerem Granerudem. W czołowej "10" był jeszcze Dawid Kubacki.

• Skoczkowie we wtorek rywalizowali w kwalifikacjach do konkursu w Bischofshofen
  • W środę wyjaśni się kto zostanie tegorocznym zwycięzcą Turnieju Czterech Skoczni
  • Kamil Stoch w wielkim stylu wygrał kwalifikacje przed ostatnim konkursem Turnieju Czterech Skoczni

Skoczkowie stawili się w austriackim Bischofshofen na ostatni konkurs tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni. Po trzech konkursach wielkie nadzieje na końcowy sukces mają polscy kibice. Na czele jest dwóch Biało-Czerwonych - Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Stoch pewnie zmierza po swojego trzeciego w karierze Złotego Orła. Wcześniej Turniej Czterech skoczni wygrywał w 2017 i 2018 roku. Polski skoczek tegoroczną edycję zaczął od drugiego miejsca w Oberstdorfie, później był czwarty w Garmisch-Partenkirchen, a w Innsbrucku nie miał sobie równych.

Skoczkowie reprezentacji Polski błysnęli w kwalifikacjach w Bischofshofen

Z kolei drugi w klasyfikacji turnieju Kubacki przeszedł dłuższą drogę na czoło klasyfikacji. W Oberstdorfie był dopiero 15., ale w Garmisch-Partenkirchen już zwyciężył, a do tego w drugiej serii pobił rekord skoczni. W Innsbrucku zajął trzecie miejsce za Stochem i Słoweńcem Anze Laniskiem.

Kwalifikacje na skoczni w Bischofshofen najwcześniej z Biało-Czerwonych rozpoczął Maciej Kot. 29-latek w obecnym cyklu Turnieju Czterech Skoczni nie spisuje się najlepiej i zajmuje dopiero 40. miejsce w cyklu. We wtorkowych kwalifikacjach skoczył zaledwie 116 metrów, ale udało mu się dostać do środowego konkursu.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje ulubieniec milionów, pamiętają go starsi Polacy. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje ulubieniec milionów, pamiętają go starsi Polacy. "Najlepszy w historii"Czytaj dalej

Słabszy skok oddał także Klemens Murańka. 26-letni zawodnik w trudnych warunkach skoczył 118 metrów i będzie go czekać trudna przeprawa w pierwszej serii środowego konkursu, która będzie rozgrywana w systemie KO.

Pogarszające się warunki na skoczni im. Paula Ausserleitnera nie przeszkodziły Aleksandrowi Znszczołowi w oddaniu dobrego skoku. Polak skoczył 126 metrów i pewnie awansował do środowego konkursu. Mało tego, znalazł się w pierwszej połowie skoczków, którzy wystartują w środowych zawodach.

Dobre skoki reprezentantów Polski we wtorkowych kwalifikacjach

Swoją dobrą formę udowodnił Andrzej Stękała. 10. zawodnik tegorocznego Turnieju Czterech Skoczni w kwalifikacjach poleciał 124 metry. Rewelacyjny w tym sezonie skoczek, będzie miał szansę utrzymać swoje wysokie miejsce w cyklu w środowym konkursie.

Na trudniejsze warunki atmosferyczne trafili liderzy reprezentacji Polski. Rozpoczął Piotr Żyła skokiem na odległość 123 metry, który spokojnie wywalczył sobie kwalifikację do środowego konkursu i zajął miejsce w trzeciej dziesiątce.

Lepiej poradził sobie wicelider Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki. Polak w niesprzyjających warunkach skoczył 134,5 metra i spokojnie zajął miejsce w czołowej "10" kwalifikacji.

Kolejny raz formą błysnął Kamil Stoch. Nasz mistrz skoczył 138 metrów i pokazał, że jest blisko zdobycia trzeciego w karierze Złotego Orła. Dalej o 2,5 metra od Polaka skoczył Halvor Egner Granerud, ale przegrał z Polakiem o 0,7 punktu.